Russell Westbrook ma nowy kontrakt

Russell Westbrook i Oklahoma Thunder doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu o pięć lat. Wartość tej umowy to $205 mln. Kontrakt wejdzie w życie z początkiem rozgrywek 2018-19. Licząc z nadchodzącym sezonem, Westbrook, przez najbliższych sześć lat, zarobi w Oklahomie $233 mln. To najwyższy kontrakt w historii NBA. Przy czym ostatni rok umowy, za sezon 2022-2023, będzie opcją zawodnika.

Niespełna 29-letni Westbrook był MVP poprzedniego sezonu. Jego średnie za rozgrywki 2016-17 sięgnęły 31.6 punktu, 10.7 zbiórki, 10.4 asysty oraz 1.6 przechwytu. Russ zaliczył w minionym sezonie aż 42 mecze z triple-double na koncie. Tym samym pobił rekord Oscara Robertsona z sezonu 1961-62.

W dobie migracji wielkich gwiazd, podpisanie Westbrooka to wieki sukces włodarzy Thunder. Istniało spore ryzyko, że wraz z końcem sezonu 2017-18 cała trójka Westbrook, George, Anthony, wejdzie na wolny rynek. Wiele mówiło się o tym, że George i Westobrook mogą przyszłego lata związać się z Lakers i wrócić do Los Angeles, które jest rodzinnym miastem dla obu. Zatrzymanie Westbrooka da Thunder silną pozycję podczas negocjacji z George’em, Melo oraz innymi wolnymi agentami w najbliższych latach.


https://www.nike.com/nikebasketball/us/en_US/images/family/nba/players/profile/russell_westbrook.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.