Ellis w Bucks, Bogut w Warriors!

Monta Ellis is headed to Milwaukee while injured center Andrew Bogut is on his way to Golden State.

Milwaukee Bucks dogadali się z Golden State Warriors w sprawie wymiany swoich czołowych zawodników. Na mocy transferu Andrew Bogut opuszcza po siedmiu latach Wisconsin i przenosi swoje talenty do Oakland. Towarzyszyć będzie mu Stephen Jackson, dla którego epizod w Milwaukee okazał się być całkowicie nieudany. W przeciwnym kierunku wędrują Monta Ellis, Ekpe Udoh oraz Kwame Brown.

Bogut, pierwszy numer draftu 2005 zabiera ze sobą średnie z kariery na poziomie 12.7 punktu, 9.3 zbiórki, 2.3 asysty oraz 1.6 bloku ale także całą historię różnego rodzaju kontuzji. 

Ellis przynosi z kolei swoje 19.6 punktu i 4.4 asysty z siedmioletniej kariery w Golden State. Przynajmniej w teorii ma stworzyć z Brandonem Jenningsem super duet, przebojowych  obrońców Bucks, którzy w końcu odpowiedzą na kilkuletnie zapotrzebowanie drużyny na punkty. Bucks od lat są klasową obroną ligi ale także jedną z najgorszych ofensyw NBA.

Dla Jacksona będzie to drugi rozdział w Warriors. Kibicom najbardziej zapadł w pamięci niesamowity run Warriors, kiedy w 2007 roku w play-offs jako "ósemka" wysłali na wakacje "jedynkę" Mavs, którzy wygrali w fazie zasadniczej 67 meczów i mieli w składzie MVP sezonu. 
Na otarcie łez "w pomalowanym" Bucks dostali Epke Udoha (5.5 punktu oraz 3.3 zbiórki w tym sezonie) oraz Kwame Browna (a raczej jego roczny, kończący się kontrakt), którego w tym sezonie nie zobaczymy ze względu na kontuzję mięśnia klatki piersiowej z początku sezonu.
Do trade deadline już tylko jeden dzień…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.