Zmiany, zmiany, zmiany…

Richard Jefferson, Derek Fisher, and Gerald Wallace
Ostatni dzień okna transferowego jak co roku był bardzo pracowity dla odpowiedzialnych za transfery w klubach NBA. Wprawdzie największe nazwiska pozostały na swoich miejscach ale mimo to było dość ciekawie. Oto co się wydarzyło:

Na początku, w ciągu dnia delikatnie:
76ers pozyskali z Memphis Sama Younga w zamian za prawa do niejakiego Ricky Sancheza. Pan Sanchez to typowy figurant. Sixers prawa do niego nabyli 5 lat temu w wymianie z Nuggets, na mocy której dostali Reggie Evansa w zamian za Stevena Huntera i Bobby Jonesa.

Potem Raptors wysłali Leandro Barbosę do Indiany Pacers w zamian za wybór w II rundzie draftu.

Następnie:

Golden State Warriors kupili od Atlanty Hawks wybór w II rundzie tegorocznego draftu. Jastrzębie będą wybierać dwa razy w tej rundzie a Warriors dostaną ten niższy pick.

Później był już coraz ciekawiej:

Lakers wysłali do Cleveland to co zostało z Luke’a Waltona, i Jasona Kapono oraz wybór w I rundzie tegorocznego draftu w zamian za Ramona Sessionsa i Christiana Eyengę.

Rockets pozyskali z Portland Marcusa Camby’ego w zamian za kontrakty Jonny Flynna, Hasheema Thabeeta oraz wybór w II rundzie draftu.

– Kibice Lakers przeżyli mały szok. Mitch Kupchak pociągnął za spust wymiany z Houston Rockets, na mocy której Derek Fisher, pięciokrotny mistrz NBA z Lakersami został odesłany razem z wyborem w I rundzie draftu (wybór ten Lakers dostali po oddaniu przed sezonem Lamara Odoma do Dallas) w zamian za Jordana Hilla.

Warriors wymieni się skrzydłowymi ze Spurs. I tak do Golden State trafił Richard Jefferson (oraz wybór w I rundzie draftu) w zamian za pozyskanego wczoraj z Milwaukee Stephena Jacksona. Tym samym Kapitan Jack nie zagra w drużynie, z którą przeżył niesamowity run w czasie play-offów 2007 roku ale za to trafi do Spurs, z którymi sięgał po mistrzowski tytuł w 2003 roku.

New Jersey Nets pozyskali z Blazers Geralda Wallace’a w zamian za Mehmeta Okura, Shawne’a Williamsa oraz (chroniony do 3 miejsca) wybór w tegorocznym drafcie. W lutym ubiegłego roku Wallace a.k.a. G-Force trafił do Portland z Charlotte.

– Zarządowi klubu z Portland tak się spodobało wyprzedawanie składu za czapki gruszek, worki ziemniaków i tego typu rzeczy, że niejako z rozpędu podziękowali za współpracę coachowi Nate’owi McMillanowi, który pracował w klubie od sezonu 2005-2006. Pan Kaleb Canales dokończy sezon z Blazers.

– Nuggets, kilka miesięcy po tym jak uznali, że Nene wart jest $14 mln za sezon… teraz przyznali się do błędu. Brazylijczyk został sprzedany do Waszyngtonu w zamian za JaVale’a McGee i Ronny’ego Turiafa. W trójstronnej wymianie Wizards oddali jeszcze Nicka Younga do L.A. Clippers w zamian za Briana Cooka i wybór w II rundzie draftu.

Gdzieś tam w międzyczasie saga Dwighta Howarda dobiegła końca. Tak jak przypuszczałem i pisałem o tym kiedyś D-12 wykorzystał opcję w swoim kontakcie i zdecydował się zostać w Orlando teoretycznie do końca sezonu 2012-2013. To samo ze swoim kontraktem zrobił Chris Paul, po tym jak pozyskali go Clippers, to samo może zrobić Deron Williams.

Propozycje wymian (o których wiemy) do których nie doszło:

– Było blisko trójstronnej wymiany Lakers-Blazers-Wolves. Na jej mocy Wolves dostaliby z Portland Jamala Crawforda i Dereka Fishera z Lakers. Jeziorowcy otrzymaliby z Minnesoty Michaela Beasley’a a do Portland trafiłby Steve Blake i wybór w I rundzie draftu.

– Lakers podobno chcieli oddać Pau Gasola w zamian za Derona Williamsa z Nets. Propozycja została jednak odrzucona pierwszy raz w grudniu a ostatnio "na dniach".

– Podobno Danny Ainge wysłuchał wielu ciekawych ofert za swoją coraz starszą ale ciągle Wielką Trójkę. Największym zainteresowaniem cieszył się podobno Ray Allen, za którego oferowano Bostonowi młodych, silnych graczy oraz wybory w I rundzie draftu. Na szczęście pan Ainge nie dał się zmanipulować.

Grizzlies zastanawiali się (i nadal się zastanawiają) nad pozyskaniem Gilbera Arenasa. Były "agent zero" podobno odrzucił propozycję 10-dniowego kontraktu ale cały czas on i jego agent są w stałym kontakcie z klubem z Tennessee więc może jeszcze coś z tego wyjdzie.  

Clippers prowadzili zaawansowane rozmowy z Rockets w sprawie Courtney’a Lee. Rockers chcieli w zamian za dużo więc Clippers dogadali się z Wizards i stosunkowo za niewiele pozyskali całkiem niezłego SG w osobie Nicka Younga.

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.