Elton Brand nowym menadżerem 76ers

Elton Brand został zatrudniony przez Filadelfię 76ers na stanowisko generalnego menadżera. 39-latek, pełnił podobną funkcję w poprzednim sezonie, w klubie Delaware 87ers z G League, który należy do Szóstek. Brand, zanim został zatrudniony jako menadżer, dostał od 76ers jakiś czas temu awans na stanowisko wiceprezydenta do spraw koszykarskich działalności.  

Według źródeł, Brand swoją wizją kierowania klubem, zrobił duże wrażenie na właścicielach i trenerze Brettcie Brownie, czym zdystansował swoich rywali ubiegających się o tę pozycję. Wśród nich byli ludzie z kilku klubów NBA, którzy obecnie pracują lub pracowali jako asystenci menadżerów. Byli też ludzie z wewnątrz organizacji. 

Brand zwolni tym samym z obowiązków menadżerskich coacha Browna, który od czerwca, tymczasowo, pełnił tę funkcję, po tym, jak z posadą pożegnał się Bryan Colangelo. Klub zwolnił go w związku z aferą, która skompromitowała jego postać. Colangelo, za pomocą założonych przez siebie fikcyjnych kont na Twitterze, krytykował różnych członków klubu, zawodników, wyciągał na światło dzienne informacje z organizacji. Jednocześnie też gloryfikował swoje własne działania. W akcie desperacji, żona Colangelo wzięła na siebie całą winę. Nie ustrzegło to jednak jej męża przed utratą posady i najprawdopodobniej przed zamknięciem sobie powrotnych drzwi do NBA. 

Elton Brand był pierwszym wyborem draftu 1999 roku. Po dwóch latach w Chicago Bulls, na siedem sezonów przeniósł się do L.A. Clippers. Latem 2008 roku związał się z 76ers. Po wypełnieniu czterech lat z pięcioletniego kontraktu, na sezon przeniósł się do Dallas, potem na dwa do Atlanty. Latem 2015 roku, w zasadzie ogłosił zakończenie kariery, ale kilka miesięcy później, z emerytury wyciągnęli 76ers. Mocno tankujący klub potrzebował mentora do szatni. Brand zagrał 16 sezonów w NBA. Dwukrotnie występował w Meczach Gwiazd. Jego średnie z całej kariery sięgają 15.9 punktu, 8.5 zbiórki, 2.1 asysty oraz 1.7 bloku. Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.