Frank Vogel i Terry Stotts Trenerami Miesiąca

Frank Vogel z Indiany Pacers i Terry
Stotts z Portland Trail Blazers  zostali wybrani trenerami miesiąca, jako reprezentanci Wschodniej i Zachodniej Konferencji.

Vogel poprowadził Indianę do bilansu 15:1. Pacers zaczęli sezon od kompletu wygranych w pierwszych dziewięciu meczach, co było najlepszym startem rozgrywek w historii klubu oraz wyrównaniem najdłuższej serii wygranych. Pacers nie zaznali porażki przed własną publicznością (9:0), co też było nowym rekordem klubu.  Podopieczni Vogela tracą tylko 85.6 punktu na mecz i zatrzymują rywali na niecałych 39% skuteczności z gry – oba wskaźniki dają im pierwsze miejsce w lidze. Pacers dodatkowo są najlepiej blokującą drużyną (121). Swoje mecze wygrywają średnio o 11.4 punktu, co też jest najlepszym wynikiem w NBA.

Stotts poprowadził Blazers do 13 wygranych w 16 meczach. W tym czasie jego podopieczni zaliczyli serię 11 wygranych z rzędu, co było czwartą najdłuższą serią w historii klubu. Portlandczycy wygrali też 7 z rzędu meczów na obcych parkietach, co ostatni raz zdarzyło im się w 2003 roku. Przy okazji tej serii udało im się też pokonać dwie drużyny, z którymi w ostatnich latach nie byli w stanie wygrać. 1. listopada pokonali na wyjeździe Denver, co ostatni raz zdarzyło się w grudniu 2007 roku. Dwa tygodnie później rozprawili się w Bostonie z Celtic, co ostatni raz miało miejsce w marcu 2004 roku.

Nominowani do nagrody byli także : Kevin McHale z Houston, Doc Rivers z Los
Angeles Clippers, Erik Spoelstra z Miami, Scott Brooks z Oklahomy oraz Gregg Popovich z San Antonio.

http://cmsimg.indystar.com/apps/pbcsi.dll/bilde?Site=BG&Date=20131202&Category=SPORTS04&ArtNo=312020063&Ref=AR&MaxW=640&Border=0&q=80&Pacers-notes-NBA-s-Coaches-Month-square-off

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.