George Karl Trenerem Roku

George Karl, trener Denver Nuggets został wybrany Trenerem Roku.
Karl zdobył 62 głosy na pierwsze miejsce. Drugi był Erik Spoelstra z Miami Heat z liczbą 24 głosów. Za nimi Mike Woodson z Knicks i Gregg Popovich ze Spurs.
Nuggets osiągnęli bilans 57:25 co było trzecim najlepszym wynikiem na Zachodzie oraz czwartym w lidze.
Dla Karla jest to pierwsze tego typu wyróżnienie w jego 25-letniej pracy trenerskiej.
W historii organizacji klubu z Denver tylko jeden trener przed nim dostąpił tego zaszczytu. Był nim Doug Moe w 1988 roku.
Nuggets zaliczyli niesamowitą drugą część sezonu. Po przerwie na All-Star wygrali aż 24 z 28 pozostałych meczów. Pobili także rekord, jeśli chodzi o mecze grane u siebie – 38:3 co było najlepszym bilansem w całej NBA. 
Preferowany przez Karla styl up-tempo dał Nuggets pierwsze miejsce w lidze jeśli chodzi o średnią zdobywanych punktów, punktów z kontr oraz punktów z pola trzech sekund. 
Ogólny bilans George’a Karla wynosi 1131:756. Osiągnął go z Nuggets, Milwaukee Bucks, Seattle SuperSonics, Golden State Warriors oraz Cleveland Cavaliers.
Był to jego 21. z rzędu sezon, w którym prowadzone przez niego drużyny kończą rozgrywki z dodatnim bilansem. W historii ligi tylko Phil Jackson może pochwalić się podobnym osiągnięciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.