Griffin i Wall Debiutantami Miesiąca

Rozgrywający Washington Wizards John Wall oraz skrzydłowy Los Angels Clippers Blake Griffin zostali wybrani dziś Debiutantami (ostatniego) Miesiąca w NBA. Griffin zgarniał nagrodę w każdym miesiącu rozgrywek a Wall dwa razy podzielił się nią z Landry Fieldsem z Nowego Jorku.

Wall ze średnią 19.4 punktu na mecz był drugim strzelcem w kwietniu wśród debiutantów (wiadomo za kim). Był pierwszy w asystach (6 na mecz) i najlepszy w całej NBA w przechwytach (3 na mecz).

Griffin z kolei przewodził debiutantom w punktach (23.3 na mecz), zbiórkach (11.9 na mecz), był trzeci w asystach (5 na mecz – poza Wallem wyprzedził go też Jordan Crawford z Wizards). Warto zaznaczyć, że B.G. jest jedynym graczem w lidze ze średnimi sięgającymi 20 punktów, 12 zbiórek i 3 asyst.

Nominowani do nagrody byli także Landry Fields (N.Y.), DeMarcus Cousins (SAC) oraz Ed Davis (TOR).

NBA przyznała też nagrody dla najlepszych trenerów kwietnia.
Zostali nimi Tom Thibodeau z Chicago i Nate McMillan z Portland.
Thibs wygrał z Bulls wszystkie 8 meczów jakie grali w kwietniu. Jego podopieczni wygrali 62 mecze i mają przewagę własnego parkietu na wszystkie rundy play-off łącznie z Wielkim Finałem o ile tam się dostaną.
McMillan wygrał z Blazers 5 z 7 meczów granych w kwietniu (najlepszy wynik na Zachodzie).
Nominowani do nagrody trenera miesiąca byli także George Karl z Denver, Erik Spoelstra z Miami, Mike D’Antoni z Nowego Jorku oraz Scott Brooks z Oklahomy.
Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.