Harden i Jennings Graczami Tygodnia

Brandon Jennings, rozgrywający Milwaukee Bucks oraz James Harden, rzucający obrońca Houston Rockets zostali wybrani Graczami Tygodnia jako reprezentanci swoich Konferencji. 

Jennings pomógł Bucks w osiągnięciu bilansu 2:0 (po raz pierwszy od sezonu 2005-06 klub z Milwaukee wygrał dwa pierwsze mecze sezonu). Jego średnie z tych spotkań sięgnęły 17 punktów, 3 zbiórek, 13 asyst (pierwszy w lidze), 4 przechwytów (pierwszy w Konferencji Wschodniej). W obu tych meczach zaliczył double-double (drugi raz w karierze). Trzeciego listopada w meczu z Cavs rzucił trójkę dającą Bucks wygraną. W obu starciach zaliczył po 13 asyst co jest, jak na razie jego rekordem kariery.


   
Harden z kolei pomógł swojej nowej drużynie wygrać dwa z trzech meczów granych w ubiegłym tygodniu.
Po przenosinach z Oklahomy eksplodował wręcz talentem. Jego średnia punktowa na poziomie 35.3 jest w tej chwili najwyższą w NBA. W debiucie (przeciwko Pistons) zaliczył 37 punktów, 12 asyst, 6 zbiórek, 4 przechwyty i 1 blok. Tym samym dołączył do doborowego grona graczy, którym w ostatnim 25-leciu udała się podobna sztuka. Pozostali to: Larry Bird, Michael Jordan oraz Dwyane Wade. W kolejnym meczu (z Hawks) rzucił rekordowe dla siebie 45 punktów. Po pierwszych dwóch meczach sezonu Harden miał na koncie 82 punkty. W
historii NBA tylko Michael Jordan i Wilt Chamberlain potrafili zdobywać więcej. 
Nominowani do nagrody byli także: Carmelo Anthony, Chris Bosh, Glen Davis, Carl Landry, Chris Paul, Tony Parker, Anderson Varejao oraz Kemba Walker.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.