Hornets wracają do Charlotte! Już na pewno!


Kwestia powrotu nazwy Hornets do Charlotte była kwestią "kiedy" a nie "czy", więc nie jest to informacja szokująca. Nie była tylko znana dokładna data zmiany.
Teraz już wiemy, że wraz z początkiem rozgrywek 2014-15 na mapę NBA wracają starzy, dobrzy Charlotte Hornets. Żegnajcie Bobcats, nie będziemy za Wami tęsknić.
New Orleans Hornets podjęli decyzję o zmianie nazwy, na bardziej pasującą do regionu Luizjany. Padło na Pelikany. Zatwierdzona przez ligę nazwa, oficjalnie obowiązywać będzie od najbliższego sezonu.
Hornets jako nazwa, logo i barwy klubowe wrócili zatem do ligi.
Była to ostatnia prosta przed powrotem drużyny z Charlotte do starej nazwy.
Hornets w 2002 roku, po 14 latach istnienia jako
Charlotte Hornets wynieśli się do Nowego Orleanu zabierając nazwę a
miasto Charlotte zostawili bez zawodowego basketu na dwa lata.
Potem powstał klub o nazwie Bobcats. Reszta to już historia.
Próby odzyskania oryginalnej nazwy czynione były już w Charlotte od trzech lat. Decyzja klubu z Nowego Orleanu mocno przyspieszyła całą procedurę.

Dla wielu fanów NBA w Polsce na myśl o Charlotte Hornets, wracają stare dobre czasy lat dziewięćdziesiątych. Nie było internetu, nie było globalnego NBA Store, nie było więc możliwości zamawiania i noszenia rzeczy swoich ulubionych klubów. Nie mówiąc już o czynniku ekonomicznym. "Dolar" miał kiedyś moc, przelicznik był zabójczy jak trójki Rice’a a zarobki w naszym kraju zbrodniczo niskie jak odsetek Dwighta Howarda z linii rzutów osobistych.
Na ulicach królowały głównie czapeczki, koszulki, kurtki i inne akcesoria Charlotte Chornets i Chicago Bulls. Później Orlando Magic i Phoenix Suns.

Larry Johnson, Dell Curry, Muggsy Bogues, Alonzo Mourning, Glen Rice – żeby wymienić tylko kilku.
W koszulce Charlotte Hornets przez lata przewinęło się naprawdę wielu znakomitych koszykarzy.
Poza tym także dzięki Michaelowi Jordanowi i Bulls, klub z Karoliny Północnej zyskał (przynajmniej w Polsce) na popularności.
Zapewne bliskość Tar Heels sprawiała, że M.J. zaliczył wiele niesamowitych meczów na tym charakterystycznym parkiecie.


http://dougkochmanski.com/wordpress/wp-content/gallery/the-nineties-pt-2/starter-charlotte-hornets-jacket-02.jpghttp://hiphop.hypeeater.com/wp-content/uploads/HLIC/hornets-snapback-vintage-i5.jpghttp://ohsnapbacks.com/wp-content/uploads/2011/12/Mitchell-Ness-Charlotte-Hornets-Snapback-Cap-3-web.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.