Wieści Garść – Byrona Mullens Day

Wkraczamy w taki okres wolnej agentury, w którym wieść o tym, że Byron Mullens i jemu podobni znaleźli nowe kluby staje czymś, o czym warto rozmawiać. A zatem:

* Byron Mullens jest bardzo blisko dogadania się z L.A. Clippers w sprawie dwuletniej umowy. 24-latek przesiedział swoje dwa pierwsze sezony w NBA na ławce w Oklahomie.
Dopiero w Charlotte dostał szansę na regularną grę. Przy wzroście 213cm
wzrostu ma nieczęsty dla tego typu graczy talent do rzutów z dystansu.
Umie też zdobywać punkty na inne sposoby. Jest szybki i waleczny. Odkładając żarty na bok (tytuł wpisu) to niezłej klasy koszykarz, który ma potencjał by być jeszcze lepszym. Jego średnie z minionego sezonu (czwartego w NBA) to 10.6 punktu, 6.4 zbiórki oraz 1.5 asysty.

* D.J. Augustin porozumiał się z Toronto Raptors w
sprawie jednorocznej umowy za $1.3mln. 25-latek po czterech
przyzwoitych sezonach w Bobcats (w rozgrywkach 2010-11 notował 14.1
punktu, 6.1 asysty, 2.7 zbiórki), związał się z Indianą Pacers gdzie
zanotował najgorsze w karierze rozgrywki (4.7 punktu, 2.2 asysty oraz
1.2 zbiórki). Teraz ma nadzieje na minuty i pewne miejsce w rotacji
Raptors. 

* Cleveland Cavaliers zastanawiają się nad pozyskaniem Mike’a Millera, zwolniony niedawno przez Miami. Weteranem interesują się też m.in. Rockets i Nets.

* D.J. White został zwolniony przez Brooklyn Nets. Klub z Nowego Jorku pozyskał gracza przy okazji wymiany z Bostonem.

* Paul George jest graczem Indiany i graczem Indiany (póki co) chce pozostać. Ale sam dodaje, że ciężko byłoby odmówić Lakers i Kobe Bryantowi. George pochodzi z Kalifornii i wychował się kibicując Kobemu. 23-latek, w świetle przepisów już może negocjować przedłużenie swojego debiutanckiego kontraktu ale raczej tego nie zrobi. Za rok będzie zastrzeżonym wolnym agentem.

* Przedstawiciele Portland Trail Blazers spotkali się z przedstawicielami LaMarcusa Aldridge’a, żeby porozmawiać o możliwościach wymiany z udziałem skrzydłowego. 28-latek nie za bardzo ma chęć brać udział w procesie przebudowy klubu. Blazers nie mówią nie jeśli chodzi o wymianę ale dają jasno do zrozumienia, że za gracza formatu All-Star oczekują czegoś więcej niż wybory w drafcie i schodzące kontrakty. "L Train" ma na koncie dwa występy w Meczu Gwiazd. Jego średnie z tamtego sezonu to 21.1 punktu, 9.1 zbiórki, 2.6 asysty oraz 1.2 bloku.
Klub z Oregonu kontaktował się już z Chicago (Joakim Noah), z Minnesotą (Kevin Love), z Clippers (Blake Griffin), z Atlantą (Al Horford) i Nowym Orleanem (Anthony Davis). Wstępnie żadna z ekip nie jest zainteresowana wymianą. Aldridge w ciągu najbliższych dwóch sezonów zarobi $29.3mln.

* Samuel Dalembert porozumiał się Dallas Mavericks w sprawie kontraktu. Nie znamy jeszcze jego długości ani wartości bo jeszcze dogadywane są szczegóły ale są one na tyle kosmetyczne, żeby Haitańczyka już wliczać w poczet graczy Mavs. Obecność nowego centra w zespole nie oznacza, że klub zrezygnował z chęci pozyskania Grega Odena. Przeciwnie. Strony spotkały się już dwa razy. 25-latek jest bardzo zainteresowany możliwością stałej współpracy z Casey’em Smithem – człowiekiem odpowiedzialnym za przygotowanie atletyczne Mavs. To on postawił Tysona Chandlera na nogi, gdy ten pojawił się w Teksasie po okresie usianym kontuzjami. Inne kluby mogą dać Odenowi więcej pieniędzy ale Mavs wierzą, że możliwość odbudowania kariery w Dallas będzie dla niego ważniejsza. 
UPDATE: Kontrakt dla
Dalemberta jest dwuletni, jego wartość to $7.5mln. Pieniądze w drugim roku są tylko częściowo gwarantowane.

* Toronto Raptors wykupią kontrakt Marcusa Camby’ego ($7.5mln w ciągu najbliższych dwóch sezonów). 39-letni weteran trafił do Kanady na mocy wymiany z Knicks, która wysłała do Nowego Jorku Andreę Bargnaniego.
Zainteresowani usługami Camby’ego są m.in. Los Angeles Clippers, Houston Rockets i Chicago Bulls.

* New Orleans Pelicans noszą się zamiarem zaproponowania Gregowi Odenowi jednorocznej umowy o wartości $3mln.

* Sacramento Kings są zainteresowani Timofey’em Mozgovem. Rosjanin jest zastrzeżonym wolnym agentem Denver Nuggets ($3.9mln na ten
sezon) i klub ma zamiar wyrównać każdą rozsądną kwotę.
Kings nie amnestionowali Johna Salmonsa i nie mają za dużo wolnych pieniędzy do wydania więc jeśli dojdzie do porozumienia, to w grę wchodzić będzie tylko sign-and-trade z drużyną z Kolorado.
27-latek był w tamtym sezonie trzecim centrem w rotacji Nuggets, przez co nie grał regularnie. Jego średnie to skromne 2.6 punktu, 2.6 zbiórki w niecałe 9 minut na parkiecie (tylko 41 meczów).

* Przy okazji wymiany z Brooklyn Nets, Boston Celtics zdobyli tzw. "trade exception" w wysokości $10.3mln. Celtowie mają dokładnie rok na wykorzystanie go. Drużyna nabywa "wyjątek od sprzedaży", kiedy w wymianie z inną drużyną wysyła zawodnika (lub zawodników) z wyższymi kontraktami, niż ci których pozyskuje. Zdobyty w ten sposób wyjątek można wykorzystać w identycznym celu, w jakim się go zdobyło (czyli nierówna pod względem kontraktów wymiana) lub gdy sprzedaje się wybory w drafcie (które z założenia nie mają wartości) za konkretnych graczy.

* Charlotte Bobcats wygrali w ostatnich dwóch sezonach łącznie 28 meczów. Nie przeszkadza to jednak Michaelowi Jordanowi, żeby dawać awanse swoim pracownikom. Larry Jordan został dyrektorem personalnym zawodników Bobcats. Jego wcześniejsza funkcja to "dyrektor specjalnych projektów."  Larry prywatnie jest starszym bratem Michaela.
Gdyby żył Stanisław Bareja, miałby gotowy scenariusz nowego filmu. "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz 2" z rysiem rudym zamiast świni, jako zwierzęciem z plakatu i jednego z motywów filmu.

http://kingsofthenba.com/wp-content/uploads/image_97.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.