Injury Report 44

* Anthony Davis doznał złamania kości w lewej dłoni. Klub New Orleans Pelicans wyłączył z gry swoją młodą gwiazdę na czas nieokreślony. Do kontuzji doszło w pierwszej kwarcie wczorajszego meczu Knicks-Pelicans. Davis łapał podanie na alley-oop i niefortunnie uderzył lewą dłonią w obręcz. Na szczęście kość jest złamana bez przemieszczenia.
20-letni Davis gra w tym sezonie na poziomie 18.8 punktu, 10.2 zbiórki, 1.6 asysty, 1.6 przechwytu oraz 3.6 bloku (najlepszy w lidze). Jego PER (28.35) jest w tym sezonie drugi w NBA, ustępuje tylko LeBronowi Jamesowi.

* J.J. Reddick złamał kość grochowatą w prawej dłoni oraz uszkodził więzadło poboczne łokcia (UCL). Zawodnik L.A. Clippers przejdzie dziś szczegółowe badania, po których obrana zostanie strategia odnośnie leczenia. Wstępnie przewiduje się, że 29-latek może stracić nawet dwa miesiące. Do urazu doszło w ostatniej kwarcie piątkowego meczu Kings-Clippers.
Reddick w
swoim pierwszym sezonie w L.A. gra na poziomie 15.8 punktu, 2.2 zbiórki oraz 2 asyst.

* Jeremy Lin skręcił prawe kolano w minioną środę w meczu z Hawks. Klub z Houston wyłączył swojego zawodnika z gry wstępnie na dwa tygodnie. Po tym okresie jego stan zdrowia zostanie zbadany i podjęta będzie decyzja czy może grać.
25-latek notuje w tym sezonie 15.3 punktu, 4.5 asysty, 2.6
zbiórki oraz 1.3 przechwytu.

* Bradley Beal z Wizards nie gra już od tygodnia z powodu przeciążenia kości strzałkowej prawej nogi. 20-latek miał problemy z przeciążeniami w innej części swojej prawej nogi w tamtym sezonie, przez co stracił ostatnich 8 meczów rozgrywek. Obrońca Wizards twierdzi, że mógłby z tym grać ale nie chciał żeby uraz się pogłębiał.
Beal zdobywa w tych rozgrywkach 20.6 punktu, 4.2 zbiórki oraz 3.5 asysty.

* J.R. Smith narzeka na ból w operowanym w wakacje lewym kolanie. Niepełna mobilność wpływa na wyniki 28-letniego obrońcy Knicks. W tych rozgrywkach zdobywa tylko 11.7 punktu (najniższa średnia od siedmiu lat), trafia z gry tylko 33% swoich rzutów (najmniej w karierze). Dodatkowo zalicza 4.9 zbiórki, 2 asysty oraz 1.2 przechwytu.

* Tobias Harris, 21-letni skrzydłowy Orlando Magic cały czas nie może pozbierać się po bardzo mocnym skręceniu prawej kostki. Do urazu doszło jeszcze w październiku w jednym z przedsezonowych meczów. Harris przetestował nogę w drugim meczu sezonu regularnego ale przekonał się, że nie jest w stanie grać. Zawodnik ma na dniach zasięgnąć kolejnej opinii lekarskiej w sprawie strategii na przyszłość.

* Jordan Farmar doznał naciągnięcia mięśnia dwugłowego prawej nogi. Do urazu doszło we wczorajszym meczu Lakers-Blazers. Na razie nie wiadomo jak poważny jest to uraz i czy zmusi zawodnika do opuszczenia kolejnych meczów (dokładne badania przejdzie na dniach. Lakers grają ligowy mecz dopiero w piątek). 27-latek po trzech latach przerwy (Nets i Europa) wrócił w tym sezonie do Lakers. Jego średnie z tych rozgrywek to 9.2 punktu, 2.9 zbiórki oraz 4.4 asysty.

* W meczu z Blazers ucierpiał też Pau Gasol. Hiszpan uszkodził sobie prawą kostkę i planuje poddać się badaniu rezonansem magnetycznym, żeby sprawdzić faktyczny stan obolałego od dłuższego już czasu miejsca. 33-latek gra w tym sezonie na poziomie 14.3 punktu, 9.9 zbiórki, 3.1 asysty, oraz 1.3 bloku.

* Steve Nash nie gra już od trzech tygodni. Kanadyjczyk leczy podrażniony nerw, który powoduje u niego ból w plecach i
nogach. Najstarszy zawodnik NBA spędził ostatni tydzień w Vancouver, gdzie kontynuował rehabilitację. Najwidoczniej przyniosła ona skutki. Mike D’Antoni spodziewa się, że Nash dołączy jutro do treningów z drużyną.
Nash gra w tym sezonie na poziomie 6.7 punktu
(druga najniższa średnia w jego 18-letniej karierze), 4.8 asysty
(trzecia najniższa) oraz 1.5 zbiorki.
 

* Kobe Bryant wziął udział w sobotnim treningu. Lakers nie grają aż do piątku (Kings). Okres aż czterech dni spokojnego treningu będzie świetną okazją dla klubowych lekarzy, coacha D’Anoniego i samego Bryana, żeby przekonać się w jakim miejscu jest proces rehabilitacji jego prawego Achillesa. Gdyby noga reagowała dobrze na obciążenie przez najbliższe dni, to najbliższy piątek może być dniem długo oczekiwanego powrotu Czarnej Mamby.

 http://theadvocate.com/csp/mediapool/sites/dt.common.streams.StreamServer.cls?STREAMOID=88K11ckzANvWTO1Wbfjopc$daE2N3K4ZzOUsqbU5sYvlIMVWWoqVoTS17daWv9OcWCsjLu883Ygn4B49Lvm9bPe2QeMKQdVeZmXF$9l$4uCZ8QDXhaHEp3rvzXRJFdy0KqPHLoMevcTLo3h8xh70Y6N_U_CryOsw6FTOdKL_jpQ-&CONTENTTYPE=image/jpeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.