Injury Report 45

Kontuzje, tak jak rzuty za trzy punkty, wsady czy podania są niestety częścią tej gry…

* Marc Gasol doznał skręcenia lewego kolana podczas piątkowego meczu Grizzlies-Spurs. Center Memphis przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, które wykazało że uszkodzone zostało więzadło poboczne piszczelowe (MCL). Klub wydał oświadczenie, że wyłącza z gry 28-letniego Hiszpana na czas nieokreślony. W oświadczeniu czytamy też, że operacja na szczęście nie będzie potrzebna.
Gasol zdobywa w tym sezonie dla Grizzlies 16 punktów, 7.1 zbiórki, 4.3 asysty oraz 1.1 bloku.

* Andre Iguadala został wyłączony z gry na czas nieokreślony, po tym jak w piątkowym meczu Lakers-Warriors doznał kontuzji mięśnia dwugłowego lewego uda. Do urazu doszło w III kwarcie meczu. Operacja nie będzie konieczna. Mamy tu do czynienia najprawdopodobniej z mocnym naciągnięciem mięśnia, w najgorszym wypadku delikatnym naderwaniem.
29-letni Iguadala w swoim pierwszym sezonie w Golden State gra na poziomie 12.9 punktu, 4.2 zbiórki, 6.3 asysty oraz 1.9 przechwytu.

* Matt Barnes z L.A. Clippers ma uszkodzoną siatkówkę w lewym oku. Do urazu doszło 6 dni temu w meczu z Grizzlies. Początkowo sądzono, że odpoczynek i leczenie doraźne wystarczą ale kiedy nie było, jasnym stało się że niezbędna będzie operacja. Zabieg zostanie przeprowadzony w najbliższych dniach. Po nim 33-letni skrzydłowy będzie odpoczywał około dwóch tygodni.
Barnes gra w tym sezonie na poziomie 5.9 punktu, 4.3 zbiórki, 1.6 asysty oraz 1 przechwytu.

* James Harden nie zagrał we wczorajszym meczu z Minnesotą, nie zagra też w kolejnym meczu z (poniedziałek) z Memphis. Przyczyną absencji jest ból w lewej stopie, którzy towarzyszy mu już od miesiąca. Klub chce w końcu zadbać o to, żeby kontuzja była dobrze wyleczona, żeby nie przekształciła się w coś poważnego. Harden w poniedziałek przejdzie badania. Wtedy też zostanie podjęta decyzja co robić dalej.
24-latek zdobywa w tym sezonie średnio 24.2 punktu (szósty w lidze), 4.8 zbiórki, 5.4 asysty (najlepszy w drużynie) oraz 1.8 przechwytu.

* Deron Williams powiedział wczoraj, że jego skręcona lewa kostka na pewno nie pozwoli mi na występ w dzisiejszym meczu z Pistons. Jego statu cały czas brzmi 'day-to-day’. 

* Otto Porter, trzeci wybór tegorocznego draftu, jest cały czas daleki od debiutu w NBA. Skrzydłowy Washington Wizards nabawił się kontuzji prawego biodra na samym początku obozu treningowego. Od tamtego czasu nie jest w stanie grać. Były gracz Georgetown na razie rehabilituje się indywidualnie, nie bierze udziału w żadnych kontaktowych zajęciach z drużyną. 

* Steve Nash zaprzeczył plotkom sugerującym, że rozważa zakończenie kariery. 39-letni rozgrywający Lakers leczy cały czas podrażniony nerw, który powoduje u niego ból w pracach i nogach. Kanadyjczyk w przyszłym tygodniu leci do Vancouver, gdzie będzie kontynuował rehabilitację.
Najstarszy gracz NBA nie gra dokładnie od dwóch tygodni.
Jak sam przyznał nie ma zamiaru łatwo się poddawać. Dodał, że ma przed sobą jeszcze 18 miesięcy zawodowej gry a po niej całe życie, dlatego zrobi wiele żeby tak łatwo nie żegnać się z NBA na ostatniej prostej swojej wspaniałej kariery.

 http://img.bleacherreport.net/img/images/photos/002/236/778/hi-res-164583915_crop_north.jpg?w=650&h=440&q=75

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.