Injury Report 65

* Dwyane Wade nie zagra w dzisiejszym meczu z Bobcats ze względu na ból w lewym kolanie. Nie jest to nic poważnego, Wade kilka meczów temu stłukł sobie kolano i tamtego czasu czuł w nim dyskomfort. Erik Spoelstra znany jest z tego, że mniej więcej na 2-3 tygodnie przed końcem rozgrywek regularnych raz po raz daje odpocząć swoim weteranom w wybranych meczach.

* Toronto Raptors poważnie zastanawiają się nad wyłączeniem Rudy’ego Gay’a z gry do końca sezonu. Raptors mają iluzoryczne szanse na play-offy a ich pozyskany z Memphis skrzydłowy od dłuższego czasu uskarża się na ból w plecach. Gay nie zagrał wczoraj z Knicks i był to dla niego już trzeci mecz w tym miesiącu, opuszczony ze względu na problemy z plecami.

* Steph Curry podkręcił prawą kostkę we wczorajszym meczu z Wizards. Prześwietlenie nie wykazało strukturalnych zmian w obrębie stawu ale temat "prawa kostka" i Steph Curry to zawsze temat delikatny. Obrońca Warriors ma już za sobą dwie operację tej części ciała, dlatego ilekroć pada na parkiet trzymając się prawy but, tylekroć w Oakland wzrasta ludziom ciśnienie.

* Marc Gasol został wyłączony przez klub na czas nieokreślony ze względu na kontuzję mięśni brzucha. Hiszpan grał z bólem mięśni od kilku meczów, aż te w końcu niewytrzymały. Diagnoza brzmi – naderwanie. Na razie nie wiadomo ile czasu zabierze mu wracanie do zdrowia.

* Orlando Magic wyłączyli z gry Arrona Afflalo do końca sezonu ze względu na uraz mięśnia dwugłowego uda prawej nogi. Afflalo, pozyskany latem Denver notował dla Magic średnio 16.5 punktu, 3.7 zbiórki oraz 3.2 asysty.

* Antawn Jamison z Lakers ma skręcony prawy nadgarstek i drobne naderwanie jednego ze ścięgien w tymże miejscu. Była gwiazda North Caroliny nie ma jednak zamiaru opuszczać z tego powodu meczów.

* Brendan Haywood, center Charlotte Bobcats nie zagra już w tym sezonie ze względu na przeciążeniowe złamanie jednej z kości w lewej stopie.

* Wilson Chander straci najbliższe 3-4 mecze Nuggets ze względu na kontuzję lewego barku. Do urazu doszło w miniony wtorek w starciu z Thunder.

* Paul George z Indiany gra od kilku meczów z kontuzją lewej dłoni. Dokładnie chodzi o mały palec, w którym jedno ze ścięgien jest mocno naciągnięte. Skrzydłowy Indiany twierdzi, że uraz bardzo przeszkadza mu w kozłowaniu lewą ręką, że nie jest w stanie użyć większej siły przy pomocy lewej dłoni. Na razie stosuje pomoc doraźną – tejpowanie i lód. Jeśli ból nie będzie ustępował, klub podejmie inne kroki w sprawie swoje młodej gwiazdy.

* Joakim Noah nie grał w ostatnim meczu Bulls z Indianą i nie zagra też dziś w nocy na wyjeździe z Wolves ze względu na zapalenie rozcięgna podeszwowego w prawej stopie. Jego status określany jest jako "day-to-day".

* Ty Lawson stracił ostatnie dwa mecze Nuggets ze względu tłuczenie prawej pięty. Tydzień przerwy przyniósł oczekiwane rezultaty i stopa rozgrywającego Denver ma się coraz lepiej. Nuggets grają jutro z Hornets a status ich obrońcy określany jest jako "prawdopodobny".

http://nbanationaustralia.files.wordpress.com/2012/03/article-bogut-420x0.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.