James i Harden Graczami Tygodnia

Miami Heat's LeBron James is defended by Houston Rockets' James Harden

LeBron James z Miami Heat i James Harden z Houston Rockets zostali wybrani Graczami Tygodnia jako reprezentanci swoich Konferencji. Wyróżnienie przyznano za mecze grane od poniedziałku 18. marca do niedzieli 24 marca.

James poprowadził Heat do kompletu wygranych w czterech meczach. Jego statystyki za ten okres wyniosły: 38.8 punktu, 8.8 zbiórki, 10 asyst, 2.5 przechwytu oraz 2 bloki. LBJ trafiał z gry ze skutecznością na poziomie 59%. Jest to już jego szóste tego typu wyróżnienie w tym sezonie. Heat są w trakcie serii 26 zwycięstw z rzędu. W historii NBA tylko jedna drużyna miała dłuższą. Byli to L.A. Lakers z sezonu 1971-72, którzy wygrali 33 kolejne mecze. Heat z bilansem 55:14 są najlepszą drużyną w NBA.

Harden z kolei pomógł Rockets w osiągnięciu bilansu 3:0 w ubiegłym tygodniu. Jego średnie sięgnęły 26 punktów, 4 zbiórki oraz 3.7 asysty. Dla obrońcy Houston jest to trzecie tego typu wyróżnienie w tym sezonie. Rockets wygrali 7 z ostatnich 10 meczów i z bilansem 39:31 są na siódmym miejscu na Zachodzie

Do nagrody nominowani byli także Al Horford, Brook Lopez, Anthony Davis, Carmelo Anthony oraz LaMarcus Aldridge.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.