Injury Report 83

* Chase Budinger z Minnesoty Timberwolves przeszedł dziś operację uszkodzonej łąkotki bocznej lewego kolana. Do urazu doszło 3 dni temu w meczu z Bulls. Wstępnie mówi się, że może opuścić nawet 3-4 miesiące rozgrywek.
Budinger dołączył do coraz większej grupy kontuzjowanych graczy Minnesoty. W tym momencie poza grą znajdują się Kevin Love, Ricky Rubio, JJ Barea, Brandon Roy. Wczoraj dołączył do nich Nikola Pekovic, który skręcił lewą kostkę w meczu z Mavs.
Bud Light, pozyskany w dniu draftu z Houston Rockers notuje w tym sezonie średnie na poziomie 11.8 punktu, 3.5 zbiórki oraz 1.5 asysty.  Latem przyszłego roku stanie się wolnym agentem.

* Dobre wieści dla fanów Chcago Bulls. Derrick Rose zrobił kolejny krok w procesie rehabilitacji lewego kolana. Do rzucania, delikatnego biegania i podskakiwania Rose dołączył ostatnio "ścinanie". Tom Thibodeau studzi jednak zbyt daleko idący optymizm. Rozgrywający Byków nie wyprzedza kalendarza, nie jest też w tyle – po prostu jest tam, gdzie ma być. Do urazu doszło 28 kwietnia w pierwszym meczu pierwszej serii play-offs. Po operacji lekarze oszacowali, że powrót do pełni zdrowia zabierze Rose’owi od 8 do nawet 12 miesięcy.

* Trochę w cieniu kontuzji Rose’a przeszła kontuzja (odniesiona tego samego dnia) Imana Shumperta, ubiegłorocznego debiutanta New York Knicks. On też zerwał więzadło krzyżowe przedniego (ACL) w lewym kolanie + uszkodził łąkotkę boczną. W cieniu też przechodzi jego rehabilitacja. Tymczasem Shumpert zapowiada, że celuje z powrotem na ligowe parkiety w okolicach stycznia 2013 roku.

* Dirk Nowitzki przeszedł 19 października artroskopową operację prawego kolana. Wstępnie mówiło się o 3-6 tygodniach przerwy w treningu ale raczej ze wskazaniem na 3 bo Dirk przez całą swoją karierę zazwyczaj bardzo szybko wracał do zdrowia po kontuzjach i nigdy przez te lata nie opuścił w sezonie więcej niż 9 meczów. Niestety tym razem tak łatwo może nie być. Dla Niemca była to pierwsza w 14-letniej karierze operacja i jak się okazuje 34-letnie ciało reaguje na nią inaczej niż sam mógł się spodziewać.

"Kiedy powiedzieli mi 3-6 tygodni, pomyślałem sobie że w moim przypadku pewnie będą to 2 tygodnie. Niestety tak nie jest. To moja pierwsza w karierze operacja i okazuje się, że takie rzeczy wymagają dłuższego czasu niż początkowo sądziłem. Muszę być cierpliwy, mądry i cały czas pracować nad sobą. Muszę przyznać, że ta rehabilitacja już mnie nudzi. To już trzy tygodnie ale wiem, że muszę słuchać lekarzy i robić co mówią. Muszę cierpliwie czekać na progres."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.