Injury Report – Tydzień złamanych rąk, Rondo trenuje

Ostatnie dni w NBA są bardzo dziwne pod względem kontuzji. Tak się złożyło, że wśród urazów króluje złamanie ręki. Anthony Davis z Nowego Orleanu złamał kość w lewej dłoni a J.J. Reddick w prawej.
Dołączył do nich trzy dni temu Paul Pierce a wczoraj Michael Kidd-Gilchrist.
Weteran Nets straci najbliższej 2-4 tygodnie z powodu złamania jednej z kości prawej dłoni. Do urazu w piątek w meczu z Rockets. Pierce początkowo sądził, że tylko stłukł sobie dłoń. Prześwietlenie wykazało jednak, że do czynienia ma ze złamaną kością. Na szczęście nie ma przemieszczenia i operacja nie będzie potrzebna.
36-letni Pierce w
swoim pierwszym sezonie na Brooklyniegra gra na poziomie 12.4 punktu, 4.9 zbiórki oraz 2.8 asysty.
Piece dołączył do Andrei’a Kirilenki (plecy), Jasona Terry’ego (kolano) i Derona Williamsa (kostka) aktualnie kontuzjowanych graczy Brooklyn Nets.

* Michael Kidd-Gilchrist doznał złamania jednej z kości lewej dłoni. Do kontuzji doszło podczas wczorajszego meczu Mavs-Bobcats. Dwudziestolatek w swoim drugim sezonie w NBA notuje średnio 9.1 punktu oraz 5.3 zbiórki.

* Szczegółowe badania dotyczące naciągniętego mięśnia
dwugłowego prawej nogi Jordana Farmara wykazały, że mamy do czynienia z naderwaniem. Obrońca Lakers pozostanie poza grą przez około 4 tygodnie.

* Kobe Bryant wziął udział w kolejnym treningu Lakers. Coach D’Antoni powiedział, że Kobe wyglądał dobrze i nie było rzeczy na parkiecie, której nie byłby w stanie zrobić. Bryant pokusił się nawet o dunk ale wnikliwe oko obserwatora na pewno dostrzeże, że lider Lakers wybijał się z prawej nogi a Achilles zerwany był w lewej

* Treningi wznowił też Steve Nash ale ćwiczył w niepełnym wymiarze zajęć.

* Dobre wieści dla fanów Celtics i talentu Rajona Rondo. Klubowi lekarze dali – mu nomen omen – zielone światło na powrót do treningów. Rozgrywający Celtics wraca do zdrowia po styczniowym zerwaniu więzadła krzyżowego w prawym kolanie. Rajon trenował w poniedziałek z drużyną, na prawym kolanie miał stabilizator. Nie są to jednak jeszcze zajęcia na pełnym kontakcie. Rondo ćwiczy indywidualnie, gra też mini gierki 1:1 lub 2:2. Za 10-14 dni ma zaplanowaną wizytę na Florydzie ze specjalistą od kolan. Być może po tych badaniach dostanie pozwolenie na trening z pełnym obciążeniem i kontaktem. 

* Na koniec Kyle Korver Watch w sekcji kontuzji. Licznik Kyle’a po spotkaniu z Orlando Magic z 26. listopada zatrzymał się na 88 meczach z rzędu z przynajmniej jedną celną trójką. Od tamtego czasu zawodnik Atlanty opuścił cztery kolejne mecze z powodu obolałych żeber. Seria zatem nie została przerwana, bo liczą się mecze w których Korver gra. Czekamy więc na jego powrót do zdrowia i liczymy dalej.
Do wyrównania rekordu brakuje mu już tylko jednego meczu z jedną trójką a do stania się samodzielnym liderem dwóch. Hawks grają dziś z L.A. Clippers. Podobno Kyle ma się już dość dobrze i jest szansa, że zagra. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.