Jakie są Wasze typy?

Już nie mogę się doczekaż momentu kiedy liga oficjalnie ogłosi skład na konkurs rzutów za trzy punkty oraz na H-O-R-S-E’a.

Jeśli o mnie chodzi to w Three-Point Shootout w Phoenix chetnie zobaczyłbym następujących strzelców:

  1. Rashard Lewis (Orlando Magic) – 137 celnych trójek (najwięcej w NBA). Skuteczność 42%. Mimo, że nie kibicowałbym jego występowi to doceniam jego skuteczną grę dystansową, jedną z przyczyn bardzo dobrej gry Magic.
  2. Ray Allen (Boston Celtics– Do tej pory 120 celnych trójek przy skuteczności 41%. Uwielbiam jego styl rzutu, jego grę i w ogóle lubie Ray Raya praktycznie od początku jego kariery. Jego rzut powinni umieścić w Instytucie Miar i Wag w  Sevre pod Paryżem.
  3. Roger Mason (San Antonio Spurs) – 103 trafienia z dystansu, 45% skuteczności. Świetnie wpasował się w schematy gry Spurs, gra jak weteran. Jestem pełen podziwu jaki zrobił postęp tego lata.
  4. Eddie House (Boston Celtics) – 86 trafień, skuteczność 41%. Bardzo chciałbym zobaczyć tego "szaleńca" w konkursie. To co wyprawiał w meczach z Miami z Sacramento – szok! Co warte podkreślenia House był (między innymi) graczem Miami, Sacramento i… Phoenix. Skoro tak mści się na byłych klubach może i w gorącej Arizonie miałby coś do udowodnienia.
  5. Jason Kapono (Toronto Raptors) – Ledwie 52 celne rzuty obrońcy tytułu króla trójek z zeszłego roku (stąd mój wybór go by miał szansę obronić i zapisać się na kartach historii). Skuteczność dobra na poziomie 42%. Cały sezon "przyczajony" a kiedy przychodzi czas ważnej imprezy może eksplodować formą. Simon Amman syndrom? 

Jeśli chodzi o H-O-R-S-E’a to ciężka sprawa. Chetnie widziałbym tam wiele gwiazd ale dajmy na to że mój wybór padnie na:

Gilberta Arenasa – Idealny do tego typu gier. Dziwaczne rzuty ma w swom arsenale.

Rasheed Wallace – Starałby się zapewne zdominować psychicznie rywala a i dobry rzut i poprawna technika są w repertuarze tego gracza.

Dwyane Wade –  Wsadza, rzuca przodem, tyłem, z biegu, w parterze, zza tablicy. Wymarzony kandydat do gry w "konia". 

A jak Wy to widzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.