James i Paul Graczami Miesiąca

LeBron James z Miami Heat oraz Chris Paul z Los Angeles Clippers zostali wybrani Graczami Miesiąca jak przedstawiciele Konferencji Wschodniej i Zachodniej. Wyróżnienie dotyczy miesiąca grudnia.

James grał w grudniu na poziomie 27.5 punktu (drugi na Wschodzie), 8.1 zbiórki (dwunasty), 7.5 asysty (piąty) oraz 2 przechwytów. Trafiał z gry ze skutecznością 55%, co było czwartym najlepszym wynikiem w Konferencji. Heat wygrali w grudniu 10 z 15 meczów. Dla LeBrona był to drugie z rzędu tego typu wyróżnienie. Za listopad też uznany został Graczem Miesiąca (wspólnie z Kevinem Durantem).

Paul pomógł swoim Clippers w wygraniu wszystkich 16 meczów w ubiegłym miesiącu! Była to najdłuższa seria w historii klubu. Clipps wygrywali średnio różnicą aż 15.8 punktu. CP3 notował w tych meczach średnio 16 punktów, 9.3 asysty (najlepszy na Zachodzie), 3 zbiórki oraz 2.6 przechwytu (najlepszy w NBA). Clippers dzięki swojej imponującej serii stali się zaledwie trzecią ekipą w historii ligi, która wygrała w danym miesiącu przynajmniej 16 meczów bez porażki. Pozostałe dwie to San Antonio Spurs z sezonu 1995-96 oraz L.A. Lakers z rozgrywek 1971-72.

Nominowani do nagrody byli także: Al Horford, Josh Smith, James Harden, David Lee, Kobe Bryant, Zach Randolph, Carmelo Anthony, Kevin Durant, Aldridge oraz Tony Parker.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.