Jeremy Lin pod nóż. Koniec sezonu?

Jeremy Lin, obrońca New York Knicks przejdzie operację lewego kolana i najprawdopodobniej nie wróci już do gry w tym sezonie.

Badanie rezonansem magnetycznym (MRI) potwierdziło, że Lin ma uszkodzoną łąkotkę w lewym kolanie. Uraz, mimo że w swojej istocie w dzisiejszych czasach raczej niegroźny, wymagać będzie operacji a ta z kolei 4-6 tygodni przerwy w grze. Knicks, 26 kwietnia zagrają swój ostatni mecz sezonu regularnego. Jeśli wejdą do play-offs a proces rehabilitacji przebiegać będzie zgodnie z planem, jest szansa na powrót Lina.
Absolwent prestiżowego Uniwersytetu Harvarda jako drugoroczniak w NBA, zaliczył przełomowy sezon. Kiedy wiele wskazywało na to, że straci pracę i pożegna się z ligą, dostał szansę od Mike’a D’Antoniego i wykorzystał ją w 100% dosłownie eksplodując talentem. W dniach od 4 do 15 lutego zaliczył z Knicks niesamowity run (7 wygranych z rzędu, w których 4 razy był najlepszym strzelcem a 5 razy najlepszym asystentem) i z anonimowego chudzielca, potomka chińskich emigrantów, stał się prawdziwą sensacją w świecie koszykówki. Potem dwa razy zagościł na okładce magazynu "Sports Illustrated", został ambasadorem marki Volvo a jego potencjał marketingowy, szczególnie w Azji, zaczęto przyrównywać do największych gwiazd NBA.
 
"Gdyby to się stało na początku roku, to teraz zapewne byłbym bez pracy i szykował się na Ligę Letnią. Dzieje się to teraz i jest nie mniej bolesne bo wszyscy w drużynie wkładamy w mecze całe swoje serca, żeby wejść do play-offs. Nie móc grać, kiedy sezon wkracza w decydującą fazę jest bardzo ciężko." – mówi Lin. "W tej chwili niewiele jestem w stanie zrobić. Nie mogę skakać ani ścinać, więc nie byłbym w stanie za bardzo pomóc drużynie. Wiem, że jest to w teorii sześciotygodniowy proces ale mam nadzieję, że będę w stanie wrócić szybciej." – dodaje.
 
Jeremy Lin zagrał w tym sezonie w 35 meczach (25 w pierwszej piątce Knicks). Jego średnie sięgnęły 14.6 punktu, 3.1 zbiórki, 6.1 asysty oraz 1.6 asysty. Porównanie ze średnimi z ubiegłych rozgrywek w Golden State (2.6 punktu, 1.2 zbiórki 1.4 asysty i 1.1 przechwytu) stawia Lina w gronie poważnych kandydatów do nagrody dla gracza, który poczynił największe postępy (MIP – Most Improved Player).


MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.