Joel Embiid przejdzie operację

Joel Embiid doznał urazu lewego oczodołu. Leczenie będzie wymagać ingerencji skalpela. W zależności od tego, jak gładko przebiegnie zabieg, przerwa w grze środkowego 76ers może potrwać od dwóch do czterech tygodni. Play-offy zaczynają się dokładnie za dwa tygodnie i jeden dzień.

Do kontuzji doszło w II kwarcie środowego meczu 76ers-Knicks. Embiid zderzył się z kolegą z drużyny Markelle’em Fultzem, dla którego był to drugi występ po 68 meczach przerwy spowodowanej urazem prawego barku.  

Poza uszkodzeniem oczodołu, Embiid ma też wstrząśnienie mózgu. Szczęściem w nieszczęściu na pewno jest fakt, że kontuzja nie dotyczy stóp, kolan czy pleców, z którymi wielkolud z Kamerunu borykał się na różnych etapach swojej krótkiej kariery.

24-latek wystąpił w 63 meczach sezonu regularnego. Jego statystyki sięgnęły 22.9 punktu, 11 zbiórek, 3.2 asysty oraz 1.8 bloku.

Pozostając w temacie kontuzji i operacji. Isaiah Thomas przeszedł artroskopową operację prawego biodra. Lakers wstępnie przewidują, że czas potrzebny na powrót do zdrowia, ma zabrać 29-latkowi jakieś cztery miesiące. To jest to samo biodro, które przeszkadzało mu Bostonie, którego rehabilitacja zabrała mu siedem miesięcy. Jak się okazało, ze stawem nadal nie jest w porządku. Thomas zagrał tylko w 32 meczach tego sezonu. Latem będzie wolnym agentem. Jego średnie z tych rozgrywek to 15.2 punktu, 4.8 asysty oraz 2.1 zbiórki. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.