Jusuf Nurkic złamał nogę

Jusuf Nurkic, środkowy Portland Trail Blazers ma złamaną kość strzałkową prawej nogi. 

Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że jest to „czyste” złamanie, bez przemieszczenia. Operacja nie będzie konieczna. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to Bośniak powinien być gotowy do gry za mniej więcej dwa tygodnie. O ile Blazers awansują do play-offs. 

Klubowi lekarze, jak i sam zawodnik, nie są w stanie ustalić kiedy do urazu doszło. Nurkic jeszcze w czwartek zagrał 32 minuty w wygranym meczu z Rockets.

22-latek pojawił się w Portland w lutym, na mocy wymiany z Denver Nuggets. Do kolorado trafił wtedy Mason Plumlee (i wybór w II rundzie draftu). Blazers dostali też wybór w I rundzie w tegorocznym drafcie. 

Portland z Nurkiem w składzie wygrali 14 z 20 meczów. Z bilansem 37:28 są obecnie na ósmym miejscu na Zachodzie. Mają dwa mecze przewagi nad Denver i ewentualny tie-breaker po swojej stronie. 

Po marginalnej roli w rotacji Nuggets, Nurkic odżył po przenosinach do Oregonu. Jego średnie z 20 meczów jako gracz Blazers sięgają 15.2 punktu, 10.4 zbiórki, 3.2 asysty, 1.9 bloku oraz 1.3 asysty.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.