Derrick Rose przejdzie operację kolana

Derrick Rose ma uszkodzoną łąkotkę w lewym kolanie. Uraz będzie wymagać operacji. Wstępnie mówi się, że do pełni zdrowia wróci za około dwa miesiące.

28-latek wystąpił w 64 meczach w tym sezonie, pierwszym w barwach Knicks. Jego średnie sięgnęły 18 punktów, 3.8 zbiórki oraz 4.4 asysty. 

Kłopoty D-Rose’a ze zdrowiem zaczęły się  sezonie 2011-12. Rok wcześniej został wybrany MVP rozgrywek.

Wszyscy pamiętają jego słynną już kontuzję lewego kolana (ACL) w I rundzie play-offs przeciwko 76ers. Mało kto pamięta jednak, że cały tamten sezon stał pod znakiem całej masy mniejszych lub większych urazów. Wówczas młody lider Byków zagrał tylko w 39 meczach rundy zasadniczej (81 w sezonie MVP).

Rehabilitacja kolana kosztowała go całe rozgrywki 2012-13. Wrócił na kolejny sezon, ale zdołał wystąpić tylko w dziesięciu meczach. Tym razem operacji wymagała łąkotka w jego prawym kolanie.

Kolejne dwa lata były dla niego wolne od dużych urazów i operacji, ale drobne rzeczy przytrafiały mu się raz na jakiś czas. Zagrał w 51 oraz 66 meczach.

Po przenosinach do Nowego Jorku temat jego kolan raczej nie istniał. Do teraz.

Derrick Rose będzie wolnym agentem w tym sezonie. Wieść o kolejnej operacji zapewne mocno zachwieje jego rynkową wartością.

http://cdn.fansided.com/wp-content/blogs.dir/27/files/2016/11/9654191-derrick-rose-nba-new-york-knicks-chicago-bulls-1-850x560.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.