Butler i Curry Graczami Tygodnia

Jimmy Butler z Chicago Bulls i Steph Curry z Golden State Warriors zostali wybrani Graczami Tygodnia jako przedstawiciele swoich Konferencji. Wyróżnienie przyznano za mecze rozgrywane od poniedziałku 27 marca do niedzieli 2 kwietnia. Ta sama dwójka dostąpiła tego zaszczytu w pierwszym tygodniu stycznia.

Butler poprowadził Bulls do trzech wygranych w trzech meczach. Jego średnie z tych spotkań sięgnęły 32.5 punktu (drugi na Wschodzie), 5.6 zbiórki, 6 asyst oraz 1 przechwytu. Lider Bulls trafił 6 z 7 rzutów zza łuku. W każdym z meczów trafiał ponad 53% swoich rzutów z gry. Zanotował tylko 3 straty i 3 faule (wszystkie w meczu z Hawks). Ekipa z Chicago ma na koncie cztery wygrane z rzędu. 

Byki z bilansem 38:39 są obecnie na siódmym miejscu na Wschodzie.

Curry z kolei pomógł Warriors wygrać wszystkie cztery mecze w ubiegłym tygodniu. Łącznie ich seria wynosi teraz 11 kolejnych zwycięstw. Statystyki Curry’ego wyniosły 31.8 punktu (drugi na Zachodzie), 5.5 zbiórki, 7.8 asysty oraz 1.6 przechwytu. 29-latek trafił 20 z 42 rzutów za trzy punkty. Dwa razy schodził z parkietu z double-double.   

Warriors z bilansem 63:14 są najlepszą ekipą NBA.

Do nagrody nominowani byli także Kemba Walker, Blake Griffin, Chris Paul, Anthony Davis, C.J. McCollum, Damian Lillard, Kawhi Leonard, DeMar DeRozan oraz Jonas Valanciunas..


http://www.bullstimes.com/wp-content/uploads/2015/11/jimmy-butler-stephen-curry-nba-golden-state-warriors-chicago-bulls.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.