KD uszkodził ścięgno Achillesa!

Długo oczekiwany powrót do gry Kevina Duranta, przebiegł według fatalnego scenariusza. Zawodnik Warriors doznał urazu ścięgna Achillesa prawej nogi. Jak rozległa jest to kontuzja, dowiemy się za kilkanaście godzin, kiedy KD przejdzie badanie rezonansem magnetycznym.
W swoim pierwszym od 8 maja meczu, Durant zagrał 12 minut. Zdobył 11 punktów (3/5 z gry, 3/3 zza łuku), zebrał dwie piłki i zaliczył jeden blok.
Drużyna z Oakland, już bez Duranta, zdołała przetrwać napór Raptors i ostatecznie wygrała 106:105. Gospodarze odrobili 14 punktów straty, wyszli na sześciopunktowe prowadzenie na niespełna trzy i pół minuty przed końcem meczu, ale od tego momentu zdobyli już tylko dwa punkty, a Warriors dziewięć.
Seria z z powrotem przenosi się do Bay Area na mecz szósty, który odbędzie się w czwartkową noc.
Bob Myers, menadżer Warriors, nie krył emocji, gdy podczas konferencji prasowej oznajmił dziennikarzom, że chodzi o uraz ścięgna Achillesa.
Durant opuścił hale o kulach w specjalnym, ortopedycznym bucie.