Kevin Garnett w jednym z ostatnich monster jamów!

Kiedyś takie akcje były wizytówką K.G. Dziś robimy z nich newsa. 39-letni Kevin Garnett w swoim 21 (!) sezonie w NBA pełni rolę mentora dla utalentowanej młodzieży z Minnesoty. Jego średnie meczowe z tego sezonu to zaledwie 3.1 punktu, 5.1 zbiórki oraz 1.7 asysty ale to tylko liczby. Oglądanie K.G. w akcji (przynajmniej dla mnie) to cały czas wielka przyjemność. To jak nadal dyryguje kolegami w obronie, jak motywuje swoją drużynę, jak prowokuje rywali (good old K.G.), jak cieszy się z ławki gdy Karl Anthony-Towns wykona w meczu jakąś sekwencję podkoszowych ruchów, które obaj najprawdopodobniej ćwiczyli godzinami podczas treningów. Garnett ma taką taką niepisaną zasadę w tym sezonie, że nie oddaje w meczach więcej, niż 5 rzutów. Póki co trzyma się jej ze szwajcarską precyzją.
Co do samej akcji – nie spodziewałem się, że K.G. jest ciągle w stanie tak wysoko i dynamicznie skończyć. Ten trash-talk po dunku był taki garnettowski. Tylko młody sędzia nie zrozumiał sytuacji. Choć w sumie ten dach też wpisuje się w kontekst.
No cóż, cieszmy się tymi i podobny akcjami leciwych gwiazd. Garnett, Nowitzki, Bryant, Pierce, Duncan. Powoli odchodzi wielkie pokolenie żywych legend NBA…  
 
P.S. Sprawdźcie reakcję Paula Pierce’a na ten wsad.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.