Koniec sezonu dla Brooka Lopeza?

Center New Jersey Nets Brook Lopez doznał przeciążeniowego złamania kości śródstopia prawej nogi. Dziś czeka go operacja.
Do kontuzji doszło w pierwszej połowie środowego meczu Knicks -Nets w ramach przygotowań do sezonu. Jeśli rehabilitacja przebiegnie zgodnie z planem, to center Nets wróci do gry za 4-6 tygodni choć niektórzy twierdzą, że z racji dużej masy i wzrostu zawodnika, okres ten może przeciągnąć się nawet do 12 tygodni, co w praktyce oznaczałoby koniec sezonu dla centra Nets.

To wielki cios dla organizacji New Jersey Nets nie tylko pod względem sportowym. Lopez miał tworzyć z D-Willem duet prowadzący "Strzelców" do play-offs ale także, a może przede wszystkim być główną postacią pakietu w ewentualnej wymianie za Dwighta Howarda.  
Dla Lopeza, który ma za sobą trzy sezony w NBA jest to pierwsza kontuzja w karierze.
W tamtym sezonie zdobywał średnio 20.4 punktu na mecz ale tylko 6 zbiórek. Trenerzy uczulili go na ten element gry a utalentowany 23-latek wziął sobie to do serca i zdawał się robić postępy. W dwóch meczach preseason przeciwko Knicks zebrał łącznie 20 piłek. Czy to koniec sezonu dla Nets jeszcze przed jego rozpoczęciem?
Niekoniecznie ale będzie bardzo ciężko. Coach Johnson ma kilka dni, żeby zmodyfikować system w dużej mierze oparty o Lopeza i Williamsa a zarząd klubu żeby poszukać ewentualnych zmienników (Kenyon Martin, Chuck Hayes?).
Nets mieli w swoim ostatnim sezonie po tej stronie rzeki Hudson grać o play-offy ale cały czas kusić Dwighta Howarda tak bardzo jak to tylko możliwe. Kontuzja Lopeza mocno krzyżuje ich plany ale jeszcze ich nie przekreśla. Trade-deadline wyznaczono w tym sezonie na 15 marca. Jeśli Brook wróci w pierwszej połowie lutego i pokaże, że po kontuzji nie ma śladu a D-12 nadal będzie chciał opuścić Florydę, to jeszcze wszystko jest możliwe.  
Nets szybko zareagowali na wieść o kontuzji Lopeza. Dogadali się z Utah Jazz i pozyskali 32-letniego Mehmeta Okura za wybór w II rundzie Draftu 2015. Tym samym Turek dołączy do D-Willa, z którym całkiem nieźle współpracował przez 5 lat w Salt Lake City – z tym, że robił to zanim zerwał Achillesa w lewej nodze w kwietniu 2010 roku. Okur za całą 9-letnią karierę ma średnie na poziomie 13.7 punktu, 7.1 zbiórki i 1.7 asysty.

Dzień wcześniej roczny kontrakt za "mini mid-level" czyli $2.5mln podpisał z Nets mistrz NBA, DeShawn Stevenson. 30-latek ma za sobą już 12 sezonów w NBA. Nets będą jego piątym klubem po Jazz, Magic, Wizards i ostatnio Mavs. Jego średnie z kariery to 7.7 punktu, 2.2 zbiórki oraz 1.8 asysty.
1but.pl -> Aż 270 modeli butów do kosza -> Zobacz 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.