Koniec sezonu dla Dwighta Howarda!

Dwight Howard kończy sezon! Center Orlando Magic przejdzie dziś operację pleców (przepuklina dyskowa). Powrót do zdrowia potrwa około 4 miesiące zatem D-12 zabraknie także podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. 

"Boli mnie to najbardziej w sensie emocjonalnym. Słyszę, że ludzie mówią, że odpuszczam, że rezygnuję z walki. To dla mnie ogromny problem. Próbowałem z tym grać ale było tylko gorzej." – mówi Howard mając na myśli m.in plotki o tym, że zapowiedział że dla Stana Van Gundy już więcej nie zagra, i że albo klub zwolni trenera albo on przesiedzi play-offy w garniturze. 

Problemy z plecami pojawiły się w marcu. Howard poleciał do L.A. po opinię specjalisty od urazów pleców, doktora Roberta Watkinsa. Wspólnie uznano, że operacja będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Howard z powodu urazu stracił 8 meczów w tym sezonie – jeden więcej niż w całej dotychczasowej siedmioletniej karierze.
Na 636 możliwych do zagrania meczów od debiutanckiego sezonu 2004-2005, Howard opuścił zaledwie 15. 621 meczów, 22471 minut na parkiecie. Żaden wielki center współczesnej ery nie grał tyle w swoich pierwszych ośmiu latach w NBA (Dikembe Mutombo jest drugi – 603 mecze, 22138 minut. Dla przykładu Shaquille O’Neal w podobnym okresie zaliczył 534 mecze, 20148 minut).
 
"Lekarz powiedział mi, że będzie to dwu centymetrowe nacięcie i że proces rehabilitacji będę mógł zacząć niemal natychmiast a po czterech miesiącach normalnie trenować na pełnym kontakcie. Dlatego właśnie zdecydowałem się i nie martwię się o ten zabieg. Nie chcę mieć problemów z plecami w przyszłości. Wrócę jeszcze silniejszy." – mówi D-12.

Dan Fegan, agent zawodnika ma teraz nadzieję, że część opinii publicznej zmieni sposób postrzegania jego klienta, o którym mówiło się, że szuka wymówek żeby nie grać dla SVG i że ostro namawia właściciela klubu Richa DeVosa do zmian na stanowisku trenera.

"Dwight nigdy nie opuścił meczu bez powodu. Absurdem są plotki, które niektórzy ostatnio głoszą. Prawda jest taka, że nawet próbował z tym grać – z kontuzją, która wymagała operacji." – powiedział agent gracza.

Dwight Howard wystąpił w tym sezonie w 54 meczach (38.3 minuty na mecz). Jego średnie sięgnęły 20.6 punktu (57% z gry), 14.5 zbiórki (najlepszy w lidze), 1.9 asysty, 1.5 przechwytu oraz 2.2 bloku (trzeci w lidze).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.