Koniec sezonu Tony’ego Parkera!

Tony Parker ma zerwane ścięgno mięśnia czworogłowego lewego uda i nie zagra już w tych play-offach. Do wyleczenia kontuzji niezbędna będzie operacja. Szacowany czas potrzebny na powrót do zdrowia, zostanie podany po przeprowadzeniu zabiegu. Wstępnie mówi się o kilku miesiącach rehabilitacji.

Do urazu doszło w IV kwarcie wczorajszego, drugiego meczu serii Spurs-Rockets. Po niegroźnie wyglądającej akcji, rozgrywający Spurs upadł na parkiet i pozostawał bez ruchu przez dłuższy czas. Badanie rezonansem magnetycznym nie pozostawiło złudzeń. 


Wcześniej w tym starciu Francuz przekroczył próg 4000 punktów w play-offs, jako zaledwie dziewiąty gracz w historii ligi. Był to jego 221 występ w postseason. Tylko czterech zawodników w historii brało udział w większej liczbie meczów w tej fazie rozgrywek (Derek Fisher 259, Tim Duncan 251, Robert Horry 244, Kareem Abdul-Jabbar 237).

Co ciekawe, najbliższy mecz będzie dla Parkera pierwszym opuszczonym meczem w play-offach w 16-letniej karierze!

Tony Parker za niecałe dwa tygodnie zdmuchnie z urodzinowego tortu 35 świeczek. W obecnych rozgrywkach opuścił 19 meczów z powodu różnych drobnych urazów (ból prawego kolana, stłuczenie lewego, bóle w plecach, stłuczenie lewego uda, ból lewej stopy). Zdobywał średnio tylko 10.1 punktu, 4.5 asysty oraz 1.8 zbiórki. Spędzał na parkiecie po 25 minut i oddawał średnio po 9 rzutów w każdym meczu. Każda z tych wartości była najniższą w jego karierze. W play-offach znów zaczął przypominać dawnego, dobrego T.P.. Średnią punktów podniósł na niecałe 16 punktów przy 52.6% z gry.

W związku z kontuzją Parkera, coach Popovich będzie musiał zamieszać rotacją Spurs. Pracę w pierwszej piątce otrzyma najprawdopodobniej Patty Mills, którego wspierać z ławki będzie Manu Ginobili. Młodsi Kyle Anderson i Jonathon Simmons też zapewne dostaną więcej minut i obowiązków.

Po dwóch meczach u siebie Spurs remisują z Rockets. Seria przenosi się teraz na dwa starcia do Houston. Najbliższy mecz już w piątkową noc.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.