Kyle Korver oddany do Jazz

Cleveland Cavaliers i Utah Jazz dogadali się w sprawie wymiany, na mocy której Kyle Korver przeniesie się do Salt Lake City. W przeciwnym kierunku powędrują Alec Burks oraz dwa wybory w drugich rundach draftów 2020 oraz 2021 roku. Ten drugi wybór pochodzi od Wizards.

27-letni Burks gra w tym sezonie na poziomie 8.4 punktu, 1.6 zbiórki, 1.2 asysty. Jego kontrakt ($11.5 mln) wygasa z końcem rozgrywek.

37-letni Korver zdobywa średnio 6.8 punktu, 1.8 zbiórki, 1.1 asysty. Trafia 46% swoich rzutów zza łuku. W latach 2007-2010 Korver bronił już barw Jazz. Jego kontrakt kończy się w 2020 roku. Za te i kolejne rozgrywki zarobi po $7.5 mln.

Mój komentarz: Myślę, że Cavs mogą czuć się wygranymi tej wymiany. Corver ma już za sobą swój najlepszy basket w karierze. Jego pojawienie się w Jazz na pewno nie zaszkodzi drużynie, ale jesli ktoś ma odwrócić obraz tego sezonu (bilans 10:12, trzynaste miejsce na Zachodzie) to z pewnością nie będzie to 37-letni weteran. Jazz potrzebują strzelb, i właśnie jedną pozyskali, ale moim zdaniem zbyt wysokim kosztem.  No i nie jest to raczej ten kaliber, którego tak bardzo szukali. Kontrakt Burksa schodzi po tym sezonie. $7.5 mln Korvera będzie zalegać jeszcze w następnych rozgrywkach. 

Cavs otrzymali dwa wybory w II rundzie draftu. To jest kapitał o dużej wartości. Czy to na własne potrzeby, czy na poczet kolejnych wymian. Gracze wybierani w drugich rundach niosą ze sobą dość małe ryzyko dla klubów. Ich kontaktów nie trzeba gwarantować, mogą być stosunkowo niskie. A przecież i w drugich rundach natrafić można na duży talent.

Schodzącym kontraktem Burksa będzie można dalej handlować. Przez zamknięciem transferowego okna, może stać się smakowitym kąskiem dla klubów szukacych oszczędności, lub dla klubów, które przed play-offami chcą wzmocnić lawkę. Może to dać Cavs koleje picki, których  w przyszłości będzie można użyć na wiele sposobów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.