LaMarcus Aldridge w Nets

LaMarcus Aldridge zdecydował się podpisać kontrakt z Brooklyn Nets. 35-latek dogadał się kilka dni temu z San Antonio Spurs w sprawie wykupienia reszty jego kontraktu. Zainteresowani jego usługami byli m.in. Lakers, Heat, Suns, Celtics
Średnie Aldridge’a z tego sezonu w Spurs (21 meczów) sięgają 13.7 punktu, 4.5 zbiórki oraz 1.7 asysty.
Mój komentarz: Proszę się rozejść, nic tu się nie dzieje. Nets byli w ścisłym gronie faworytów do tytułu i nadal nimi są. Aldridge nie oddala ich od mistrzostwa, ani też specjalnie do niego nie przybliża. Gdyby to był rok 2015, może 2016, najpóźniej 2017, to tak, to moglibyśmy powoli szykować się do gaszenia świateł tego sezonu. Ale teraz, w 2021 roku, w piętnastym sezonie w NBA, w wieku 35 lat LaMarcus Aldridge, to już tylko skorupka samego siebie sprzed lat. Nie zrozummy się źle. W drużynie tak napakowanej talentem i strzelcami, LMA będzie często niepilnowany, a rzucać to on umie i umieć będzie do emerytury. To na pewno przyda się po atakowanej stronie parkietu. Ale prawda na jego temat jest taka, że od jakichś dwóch lat „nie ma już nóg”. Atakowanie go wysokimi pick and rollami, może wyglądać brutalnie dla defensywy Brooklynu i samego Aldridge’a. Tegoroczni Spurs mogą coś na ten temat powiedzieć.
Jasne, Nets sprowadzają go do siebie z minimalnymi oczekiwaniami – nic nie musi, wiele może. Kwestia zdobycia lub niezdobycia tytułu przez Nets nie rozbije się o to, jak w play-offach będzie wyglądał Aldridge. Dlatego, jak dla mnie, jest to ruch, który ładnie brzmi i fajnie wygląda, ale w kwestii układu sił w NBA nie zmienia absolutnie nic.

2 comments on “LaMarcus Aldridge w Nets

  1. Fenix

    13.7 punktu, 4.5 zbiórki oraz 1.7 minuty naprawę jest szybki, żeby tyle pkt. walnąć w tak krótki czasie. Tracy McGrady na sterydach.

    Reply
  2. Pingback: LaMarcus Aldridge kończy karierę! – Karol Mówi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.