Lato 2015: Draymond Green zostaje w Warriors, Pierce wraca pod skrzydła Riversa

Transferowe lato nie zwalnia tempa:  

Draymond Green i Golden State Warriors dogadali się w sprawie pięcioletniego kontraktu o wartości $85mln. 25-latek był zastrzeżonym wolnym agentem i mógł „flirtować” z innymi zespołami ale jak sam podkreślał pozostanie w Oakland było jego priorytetem. Po wczorajszym kilkugodzinnym impasie w negocjacjach, strony dość szybko doszły do porozumienia. Green był 35 wyborem draftu 2012 roku.

 

Tristan Thompson i Cavs doszli do porozumienia w sprawie pięcioletniego kontraktu o wartości $80mln. Rok temu Thompson odrzucił propozycję czteroletniej umowy za $52mln. Ciężka praca doczekała się wynagrodzenia.

 

Paul Millsap zostaje w Atlancie. Kusili go m.in. Orlando Magic. Na stół kładli $80mln płatne w cztery lata ale ostatecznie nie udało im się przekonać go do odejścia. 30-latek zgodził się podpisać trzyletni kontrakt z Hawks o wartości $59mln. Ostatni rok umowy jest opcją zawodnika.

 

Iman Shumpert i Cleveland Cavaliers porozumieli się w sprawie czteroletniego kontraktu o wartości $40mln. Ostatni, czwarty rok umowy jest opcją gracza.

 

Paul Pierce wraca pod skrzydła Doca Riversa. 37-latek zgodził się podpisać z L.A. Clippers trzyletni kontrakt o wartości prawie $10mln. Jest to mini-mid level exception dla drużyn płacących podatek od luksusu. Los Angeles jest rodzinnym miastem Pierce’a.

 

The Sacramento Kings ostro czyszczą salary. Klub ze stolicy Kalifornii oddał do Filadelfii Nika Stauskasa, Jasona Thompsona i Carla Landry’ego.

 

76ers zależało na Stauskasie. Pozostałych dwóch graczy biorących udział w dealu wzięli w „bonusie”.

 

Kings chcą być ofensywni tego lata. Na ich celowniku są m.in. Monta Ellis, Rajon Rondo i Wesley Matthews.

 

Brandan Wright dogadał się z Memphis Grizzlies w sprawie trzyletniego kontraktu o wartości $18mln. 27-letni podkoszowy zaczął poprzedni sezon w Dallas, potem został sprzedany do Bostonu. Rozgrywki skończył w Phoenix.

 

Omer Asik zostaje w Nowym Orleanie. Strony dogadały się w sprawie pięcioletniej umowy wartej $60mln.

 

Jae Crowder i Boston Celtics doszli do porozumienia w sprawie pięcioletniego kontraktu o wartości $35mln. 24-latek pojawił się w Bostonie w trakcie ubiegłego sezonu jako jeden z elementów wymiany Rajona Rondo do Dallas. Jako Celt dał się poznać jak twardy obrońca i całkiem solidny strzelec. Crowder był 34 wyborem draftu 2012.

 

Szwedzka prasa donosi, że Jonas Jerebko dogadał się z Celtics w sprawie dwuletniego kontraktu o wartości…ok. 85 milionów koron 🙂

 

Brooklyn Nets dogadali się w sprawie nowych umów ze swoimi dwoma zawodnikami. Brook Lopez zgodził się podpisać trzyletnią umowę o wartości $60mln. Thaddeus Young przystał na warunki czteroletniego kontraktu o wartości $50mln.

 

Portland Trail Blazers mogą stracić LaMarcusa Aldridge’a ale nie mają zamiaru dopuścić do tego by w jego ślady poszedł też Damian Lillard. Strony są bardzo bliskie porozumienia się w sprawie pięcioletniego, maksymalnego kontraktu o wartości $120mln. W zależności od dokładnych liczb nowego salary liczby te mogą być znacznie wyższe. Blazers mogą negocjować z Lillardem do końca października ale zatrzymanie go w klubie, który prawdopodobnie przejdzie delikatną przebudowę tego lata, jest rzecz jasna ich interesem najwyższej wagi.

http://sportstalktasha.com/wp-content/uploads/2014/11/Paul-Pierce-Doc-Rivers.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.