Lato 2015: Wade zostaje w Miami, Monta Ellis w Pacers, Suns robią miejsce

Transferowych historii ciąg dalszy: 

– Dwyane Wade w końcu dogadał się z Miami Heat. Strony doszły do porozumienia w sprawie jednorocznej umowy o wartości $20mln.

– Monta Ellis przenosi się z Dallas do Indiany. Pacers zaproponowali mu czteroletni kontrakt o wartości $44mln z opcją gracza po trzecim sezonie. Kontraktem kusili go także Sacramento Kings, którzy za podobnej długości umowę płacili o $4mln więcej.

– Suns wytransferowali Marcusa Morrisa, Reggie’ego Bullocka i Danny’ego Grangera do Detroit Pistons. W zamian otrzymają wybór w II rundzie draftu 2020 roku. Jest to deal mający na celu wyczyścić salary ekipy z Arizony. Wszystko po to by zaproponować LaMarcusowi Aldridge’owi „czysty” kontrakt bez konieczności sign-and-trade. Do pełni szczęścia Suns muszą rozładować przynajmniej jeszcze jeden kontrakt. Poza tym muszą mocno trzymać kciuki, że Aldridge zgodzi się tam grać.

– Już oficjalnie: Portland Trail Blazers i Damian Lillard doszli do porozumienia się w sprawie pięcioletniego, maksymalnego kontraktu o wartości $125mln. W zależności od dokładnych liczb nowego salary liczby te mogą być znacznie wyższe. Kontrakt nie zawiera żadnych opcji i jest w 100% gwarantowany.

– Arron Afflalo przechodzi do New York Knicks na mocy dwuletniego kontraktu o wartości $16mln. Drugi sezon jest opcją gracza.

–  Aron Baynes dogadał się z Detroit Pistons w sprawie trzyletniego kontraktu o wartości $20mln. Australijczyk od 2013 był graczem San Antonio Spurs.

– Greg Monroe przenosi się do Milwaukee Bucks. Strony dogadały się w sprawie trzyletniego, maksymalnego kontraktu o wartości $50mln. Trzeci rok umowy jest opcją gracza.

– Ed Davis będzie od przyszłego sezonu zawodnikiem Portland Trail Blazers. Były gracz Lakers, Grizzlies i Raptors zgodził się podpisać trzyletnią umowę wartą $20mln.

– Shane Larkin podpisze z Brooklyn Nets dwuletni kontrakt warty $3mln. 22-latek grał w ubiegłym sezonie w  New York Knicks.

– Nowym graczem Nets będzie też Thomas Robinson. Strony dogadały się w sprawie dwuletniej umowy. 

Parę śmieciowych umów:
* James Anderson i Sacramento Kings porozumieli się w sprawie kilkuletniego kontraktu. Anderson nie grał w NBA os dwóch lat (76ers). Rok temu grał na Litwie. Był 20 wyborem draftu 2010 roku (Spurs).

* Atlanta Hawks dadzą Walterowi Tavaresowi kilkuletni kontrakt. Hawks wybrali go rok temu w drafcie. Tavares ma 23 lata i 221cm wzrostu.

http://assets.sbnation.com/assets/132374/nba_g_riley_wade_580_medium.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.