LBJ i CP3 Graczami Tygodnia


LeBron James z Miami Heat i Chris
Paul
z Los Angeles Clippers zostali wybrani Graczami Tygodnia jako reprezentanci swoich Konferencji. Pod uwagę brane były mecze grane od poniedziałku 17 grudnia do niedzieli 23 grudnia.

James poprowadził Heat do kompletu wygranych w trzech meczach. Jego statystyki za ten okres wyniosły: 25.3 punktu (trzeci na Wschodzie), 8 zbiórek, 7.7 asysty (czwarty na Wschodzie) oraz 1.67 bloku (ósmy na wschodzie). LeBron był najlepszym zbierającym swojej drużyny we wszystkich trzech meczach. Poza tym zalicza od początku sezonu nieprzerwaną serię meczów z przynajmniej 20 punktami na koncie. Seria ta wynosi teraz 24 mecze i jest to wyrównanie rekordu Karla Malone z rozgrywek 1989-1990.

Paul  z kolei pomógł Clippers w osiągnięciu bilansu 4:0 w ubiegłym tygodniu. Jego średnie sięgnęły 16.3 punktu, 11.3 asysty (najlepszy na Zachodzie), 3.7 zbiórki oraz 3.5 przechwytu (najlepszy wynik na Zachodzie obok Kawhi Leonarda z San Antonio Spurs). CP3 trzy razy zaliczał double-double a dwa razy przechwytywał po pięć piłek. Jego drużyna może pochwalić się trwającą nadal serią 13 wygranych z rzędu.

Nominowani do nagrody byli także: James Harden, David West, Kobe
Bryant, Carmelo Anthony, J.J. Hickson
oraz Jose Calderon.

LeBron James and Chris Paul - Olympics Day 14 - Basketball

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.