Luis Scola zostaje w Houston!

lsArgentyńczyk Luis Scola kuszony był tego lata sporymi pieniędzmi przez kilka klubów NBA z New Jersey Nets na czele. W oczekiwaniu na konkretne oferty zarząd klubu Rockets dał wyraźnie do zrozumienia, że wyrówna każdą ofertę złożoną ich zastrzeżonemu wolnemu agentowi a w międzyczasie sami przygotowali propozycję 5-letniego kontraktu.

5-letnia umowa za $47 mln była na tyle satysfakcjonująca zarówno dla samego gracza jak i dla jego agenta, że nie pozostało im nic innego jak przystać na jej warunki.
“Czuję się świetnie. Zostaję w miejscu, w którym chciałem być. Jestem taki szczęśliwy." – cieszył się zawodnik.

Luis Scola mimo, że wybrany był w drafcie 2002 roku przez San Antonio Spurs to w związku z kłopotami z wykupieniem swojego kontraktu z hiszpańskiego klubu Tau Vitoria karierę w NBA  zaczął dopiero 5 lat później w barwach Rockets, który wykupili prawa do niego od Spurs.

Argentyńczyk z hiszpańskim paszportem ma za sobą 3 sezony w NBA, w których nie opuścił ani jednego meczu swojego klubu a od dwóch lat regularnie wybiega w pierwszej piątce.
Jego średnie z całej kariery (246 meczów) póki co kształtują się na poziomie 13.1 punktu, 7.9 zbiórki, 1.6 asysty przy skuteczności z gry sięgającej 51%. Do największych atutów gracza należą świetna praca nóg, cały wachlarz zwodów i spinów w grze tyłem do kosza oraz bardzo dobry rzut z półdystansu.  

Oto kilka z jego sukcesów w barwach Drużyny Narodowej Argentyny:

– 2002 Mistrzostwa Świata w USA – srebro
– 2004 Igrzyska Olimpijskie w Atenach – złoto
– 2008 Igrzyska Olimpijskie w Pekinie – brąz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.