Luol Deng wraca pod skrzydła Toma Thibodeau!

Luol Deng i Minnesota Timberwolves porozumieli się w sprawie rocznej umowy wartej $2.4 mln. 33-latek dogadał się w ubiegłym tygodniu z Los Angeles Lakers w sprawie wykupienia reszty jego kontraktu.  Latem 2016 roku Luol Deng podpisał z Lakers czteroletnią umowę za $72 mln. W umowie miał zatem jeszcze dwa lata ($18 mln oraz $18.8 mln). Według źródeł, Deng zrezygnował z ok $7.5 mln z tej sumy.

W Minnesocie, pod rządami Thibodeau, Leśne Wilki zamieniają się powoli w Leśne Byki. W składzie są już Jimmy Butler, Derrick Rose i Taj Gibson. Teraz dołącza do nich Deng. Każdy z nich był swego czasu ważnym elementem rotacji Bulls, kiedy pracował tam coach Thibs.

Deng zagrał w minionym sezonie tylko w jednym meczu w barwach Lakers. Rok wcześniej wystąpił w 56 starciach.

No to teraz trzymajmy kciuki, żeby Knicks dogadali się z Joakimem Noah w sprawie wykupienia reszty jego kontraktu. Namówmy Carlosa Boozera na powrót z emerytury. Niech Nate Robinson spokojnie dogra sezon w Libanie i przyjedzie na końcówkę rundy zasadniczej do Minnesoty. Albo, co tam? Niech się wykupi i przyjeżdża już. Ciekawe jak tam z kolanami stoi Kirk Hinrich? Chciałem jeszcze dodać Nazr Mohammed, ale to już by była przesada. 

Ciekawostka: W składzie Wolves są teraz Luol Deng, Deng Adel i Gorgui Dieng.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.