Michael Porter Jr przejdzie operację pleców!

Michael Porter Jr przejdzie operację dolnej części pleców. Czas potrzebny na powrót do zdrowia zostanie oszacowany i podany do publicznej wiadomości już po zabiegu. 23-latek nie gra od szóstego listopada. Od tamtego czasu on i lekarze Nuggets szukali nieinwazyjnych rozwiązań w leczeniu lego pleców, ale ostatecznie doszli do wniosku, że operacja będzie najlepszą opcją.
Porter Jr i Denver Nuggets porozumieli się we wrześniu w sprawie pięcioletniego kontraktu o wartości $172 mln ($207 mln jeśli trafi po tym sezonie do jednej z trzech piątek All-NBA).
Średnie młodego skrzydłowego Denver z tych rozgrywek (dziewięć meczów) sięgają 9.9 punktu, 6.6 zbiórki, 1.9 asysty oraz 1.1 przechwytu. Trafiał 35.9% rzutów z gry, 20.8% zza łuku oraz 55.6 z linii rzutów wolnych. Średnia punktowa oraz skuteczności z gry były najniższe w jego trzyletniej karierze.

Mój komentarz: Właściwie, to mogę powtórzyć to, co napisałem we wrześniu, gdy Nuggets i Porter podpisywali nowy kontrakt. A napisałem tak: „Jedynej rzeczy, której można się obawiać przy postaci Portera, jest jego zdrowie. Niektórzy twierdzą, że jego plecy, prędzej czy później, w końcu kiedyś znów dadzą o sobie znać. Czy tak będzie? Tego na 100% nie wie nikt. W aspekcie sportowym mamy do czynienia z wyjątkowym talentem ofensywnym, który przy swoim wzroście (208 cm) potrafi kozłować, atakować obręcz, ale przede wszystkim sam dla siebie kreować pozycje do rzutu. Porter w dwóch pierwszych sezonach w NBA trafiał po 42 i 44% zza łuku. Tylko Steph Curry i Klay Thompson byli tak skuteczni w samych początkach swoich karier. W pierwszym roku w NBA Mike Malone musiał chować go w defensywie. Było to bardzo wyraźnie widocznie w bańce na Florydzie, podczas play-offów. Z kolei miniony postseason pokazał, że Porter także i w tym aspekcie gry czyni postęp. Nadal nie jest dobrym obrońcą, ale już na tyle poprawnym, że rywale nie szukają bezczelnie match upów z jego udziałem. A to już dużo znaczy biorąc pod uwagę, że robi różnicę w ataku.
Jeśli chodzi o decyzje czysto biznesowe, to Nuggets sięgnęli głęboko do kieszeni. Po raz pierwszy od ponad dekady będą płacić podatek od luksus. Ale też dzięki temu mają pod kontraktami swój młody trzon drużyny. Nie pozostaje im już nic innego, jak skupić się na grze i walce o tytuł.
Jeśli chcieć się czegoś czepić, to można zwrócić uwagę, że Porter miał do rozegrania jeszcze jeden sezon, po którym stałby się zastrzeżonym wolnym agentem. Zatem nie było pośpiechu z podpisywaniem umowy już teraz. Można było poczekać i zobaczyć czy spodziewany progres w grze 23-latka faktycznie nadejdzie. Jeśli tak, to więcej pieniędzy, niż teraz i tak by nie dostał. Jeśli nie, byłaby to jakaś tam karta przetargowa klubu, argument za tym, żeby z maksymalnej umowy zgolić kilka, czy kilkanaście milionów.
Minie kilka dobrych miesięcy sezonu, zanim Jamal Murray znów zacznie grać w koszykówkę. Byłaby to idealna okazja, żeby sprawdzić czy i jak młody zawodnik poradzi sobie z rolą być może nawet drugiej opcji w ataku Nuggets.”

1 comment on “Michael Porter Jr przejdzie operację pleców!

 1. AndyBułat

  Karolu, czy wiadomo coś bardziej precyzyjnie?
  Plecy to dość duża część ciała – to kwestia mięśni, kręgosłupa czy jeszcze coś innego?
  A może tego nie wiadomo bo to „tajemnica medyczna”.
  Byłbym wdzięczny za info.
  Pozdrawiam.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.