Mike Brown trenerem Lakers!

Mike Brown, były szkoleniowiec Cleveland Cavaliers a ostatnio analityk jednej ze stacji telewizyjnych doszedł do porozumienia z L.A. Lakers i od przyszłego sezonu usiądzie na ławce trenerskiej w miejscu do tej pory zarezerwowanym dla Phila Jacksona. Wartość umowy to $18.25 mln płatne w 4 lata.

Kontrakt skonstruowany jest według schematu 3+1 z opcją klubu na ostatni rok przy czym $2.5 to kwota gwarantowana w przypadku zwolnienia. Swój oficjalny podpis na umowie Brown złoży jeszcze w tym tygodniu. Będzie on 22 trenerem w historii organizacji Lakers.
W wieku 41 lat Mike Brown, dołączając do jednej z najlepszych drużyn w historii NBA, robi wielki krok do przodu w swojej trenerskiej karierze. Zaczynał jako asystent w Washington Wizards, San Antonio Spurs i Indianie Pacers. Szansę na samodzielne prowadzenie drużyny dostał w 2005 roku w Cleveland. W czasie pięciu lat pracy z Cavs został najbardziej zwycięskim coachem w historii tego klubu (272-138). Za każdym razem wchodził do play-offs, raz zagrał w Wielkim Finale (2007 rok z S.A. Spurs – przegrana 0:4), dwa razy w Finale Konferencji Wschodniej. Miniony sezon przepracował jako komentator i analityk meczów dla stacji ESPN.
Po tym jak na emeryturę oficjalnie przeszedł Phil Jackson, zarząd klubu z L.A. nie kazał długo czekać swoim zawodnikom ani kibicom na nowego szkoleniowca.
Początkowa lista kandydatów na to prestiżowe stanowisko ostatni zawęziło się do trzech nazwisk (Rick Adelman, Brian Shaw i Brown właśnie).
Szanse Browna podskoczyły gwałtownie w górę po niedzielnym spotkaniu z zarządem klubu. Lakers szukali szkoleniowca koniecznie z doświadczeniem w samodzielnej ale za razem kogoś, kto jest stosunkowo młody i jeszcze ni wypalony ligą. Tu zarysował się przewaga na Shawem (mimo, że ten dostał oficjalny głos poparcia od samego Kobe Bryanta) i Adelmanem.
Cavaliers ery Browna słynęli z mocnej obrony ale też krytykowani byli za zbyt przewidywalną, zbyt zależną od LeBrona ofensywę.
Lakers ery Browna mają też być mocni w obronie a w ataku nawiązywać do poukładanych, drużynowo grających Spurs przy czym Browm ma zamiar wprowadzić do swoich zagrywek elementy "triangle offense" czyli filozofii, która zawsze sprawdzała się u drużyn Phila Jacksona.  
Dla Bryanta będzie to szósty coach w jego karierze.

1but.pl -> Aż 240 modeli butów do kosza -> Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.