Niedokończone interesy…

"Mamy już jedno takie mistrzostwo Zachodu. Nie ma ono dla nas żadnego znaczenia." – mówi Dirk.
"W naszej drużynie są gracze, którzy już byli w Finale i przegrywali. Mamy na ławce zawodników, którzy byliby starterami w innych ekipach. Podoba mi się nasz skład. Ze składu 2006 jestem tylko ja i Jason Terry. Czuję, że od tego czasu lepiej poznałem grę." – dodaje Niemiec.

Dallas Mavericks Forward Dirk Nowitzki Holds
Każdy kto oglądał Mavs i Dirka w tegorocznych play-offs i słuchał jego wypowiedzi w pomeczowych konferencjach ten wie, że lider Mavs jest człowiekiem na misji. Lata lecą, Mavs obok Lakers i Spurs są najbardziej zwycięską ekipą ostatniego 10-lecia przy czym Spurs mają za ten okres 3 mistrzowskie tytuły, Lakers 5 a Mavs… gołe, okrągłe zero. Mają też jeden, w fatalnym stylu przegrany finał roku 2006. Nic więc dziwnego w tym, że Dirk podkreśla cały czas i studzi głowy optymistów. "Niczego jeszcze nie wygraliśmy. Jeśli nie będziemy mistrzami, to ten sezon będzie dla mnie przegrany tak sam jak każdy inny poprzedni."
Trudno się nie zgodzić. Jaka różnica jest między odpadnięciem w I rundzie od odpadnięcia w Finale? W NBA nie dostaje się nagród za drugie czy trzecie miejsca.
Ostatni
mecz serii ułożył się według dość podobnego scenariusza. Thunder mieli przewagę, którą w normalnych okolicznościach by utrzymali. Ale to nie są normalne okoliczności, to są play-offy, to jest miejsce dla starych ludzi. Westbrook 11/28 z gry, Durant 8/20. Powodów do paniki jeszcze mieć nie muszą. Gdy Jason Kidd zaczynał karierę w NBA, dla nich pójście do podstawówki było pieśnią dalekiej przyszłości. Przed nimi jeszcze wiele wspólnych wygranych serii w play-off choć w tym momencie warto zapytać retorycznie czy akurat Russell Westbrook to akurat właściwy człowiek na właściwym miejscu jeśli chodzi o robienie gry w drużynie kogoś takiego jak Kevin Durant.
Kolejny świetny mecz Shawna Mariona, o którym można było już trochę zapomnieć jak błąkał się gdzieś w Kanadzie a potem na Florydzie. Ten gość to pełen pakiet ofensywny a co ważne a może najważniejsze w jego przypadku, świetny obrońca na kilka pozycji.
Mam dziwne przeczucie, że tegoroczny Wielki Finał będzie całkiem ciekawą serią z dobrym basketem w roli głównej…

   Dirk Nowitzki #41 Of The Dallas Mavericks Makes A Three-pointer In The Fourth Quarter Over Nick Collison #4 Of The
1but.pl -> Aż 240 modeli butów do kosza -> Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.