Mike Conley oddany do Jazz!

Memphis Grizzlies i Utah Jazz dogadali się w sprawie wymiany, na mocy której Mike Conley, po 12 latach w Tennessee, przeniesie się do Utah. W przeciwnym kierunku powędrują Grayson Allen, Kyle Korver, Jae Crowder, 23 wybór tegorocznego draftu oraz chroniony wybór w I rundzie draftu 2020 roku (jeśli Grizzlies nie wykorzystają w roku 2020, będą mogli to zrobić w latach kolejnych).
31-letni Conley grał w minionym sezonie na poziomie 21.1 punktu, 3.4 zbiórki, 6.4 asysty oraz 1.3 przechwytu. Jego kontrakcie zapisane są $32 mln na najbliższe rozgrywki oraz $34 mln na sezon 2020-21.

Jazz już od ponad roku starali się wzmocnić na pozycji rozgrywającego. Ricky Rubio, który będzie wolnym agentem tego lata, dostał od klubu z Salt Lake City do zrozumienia, że nie będzie chęci z ich strony na przedłużenie umowy.
Conley był przymierzany do różnych drużyn już w tamtym sezonie. Rozmawiało się nawet o transferze pakietu Marc Gasol, Mike Conley. Toronto Raptors byli jedną z drużyn, która chciała pociągnąć za spust takiej wymiany. Ostatecznie tylko Gasol opuścił klub.
Jazz z drużyny tylko play-offowej pragnęli wyjść poza górkę i dodać Donovanowi Mitchellowi rozgrywającego, który w przeciwieństwie do Rubio, będzie potrafił pomagać mu w zdobywaniu punktów. Sam awans do ósemki, a w perspektywie odpadnięcie w pierwszej rundzie, już nie jest dla Utah planem minimum.
Grizzlies idą w młodość i przebudowę. Zarówno Corver jak i Crowder są na schodzących kontraktach, którymi będzie można dalej handlować lub zwyczajnie je wykupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.