Must be the shoes

Mason Plumlee nosi Nike, Damian Lillard nosi Adidasy. Mason Plumlee zagra w Mistrzostwach Świata w Hiszpanii, Damian Lillard nie…
Mason Plumlee jest piątym podkoszowym tej kadry, która rozgrywających ma trzech w tym żadnego pass first, w tym jednego który w ostatnich dwóch latach zagrał 10 meczów. Damian Lillard jest młodą gwiazdą ligi a Mason Plumlee rezerwowym Nets.
Dużo wielkich ciał z przodu to odpowiedź na potencjalny Finał z Hiszpanami z braćmi Gasol i Ibaką pod koszem? Jeśli tak, to w jaki sposób Plumlee miałby tam być pożyteczny?
 
Dlaczego czepiłem się akurat Masona a nie innego nosiciela butów Nike?
Dlatego, że nie pamiętam, żeby USA reprezentował gracz, który jest rezerwowym w swoim klubie i tak odstaje talentem od reszty. Pomijam rzecz jasna Christiana Laettnera w składzie Dream Teamu (taki był wymóg) oraz kilka nielicznych przypadków kiedy gracz przed zagraniem choćby jednego meczu w NBA, dostąpił zaszczytu gry w kadrze na dużej imprezie (ostatnio Anthony Davis w 2012 w Londynie).

W dwunastoosobowym składzie USA, który jest w Bilbao tylko dwóch trzech zawodników nie nosi butów Nike. Derrick Rose i Kenneth Faried grają w Adidasach a Steph Curry w Uder Armour.

Hojnym sponsorem koszykarskiej kadry Stanów Zjednoczonych (obu płci, we wszystkich kategoriach wiekowych) jest firma Nike.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.