Nets i Hawks handlują

Brooklyn Nets i Atlanta Hawks dogadali się w sprawie wymiany, na mocy której Allen Crabbe, 17 wybór w tegorocznym drafcie oraz chroniony wybór w I rundzie przyszłorocznego draftu przeniosą się z Atlanty do Nowego Jorku. W przeciwnym kierunku powędruje Taurean Prince oraz wybór w II rundzie draftu 2021 roku.

O co chodzi w tej wymianie?

Brooklyn schodzi z $18.5 mln, jakie na przyszłe rozgrywki miał zapisane w kontrakcie Crabbe. Na ten moment daje to Nets jakieś $46 mln wolnych pieniędzy na podpisanie wolnego agenta i ewentualne zatrzymanie D’Angelo Russella. Rezygnacja z podpisania D’Lo, otwiera Nets możliwość zaoferowania dwóch maksymalnych kontraktów tego lata.
25-letni Taurean Prince ma za sobą trzy lata w NBA. W nadchodzącym sezonie wejdzie w ostatni rok swojego debiutanckiego kontraktu, za który zarobi $3.4 mln. W zależności od tego, z jakim sukcesem Nets zakończą polowanie na wielkie gwiazdy, Prince może przydać się w rotacji, jako atletyczny skrzydłowy, lub posłużyć do dalszych wymian.

Atlanta zmniejsza swój cap space z ok. $41 mln do ok. $23 mln. Ale jednocześnie Hawks będą mieć aż trzy wybory w pierwszej rundzie tegorocznego draftu. Będą to wybory 8, 10 oraz 17. Dodatkowo, ekipa z Georgii będzie wybierać także z numerami 35, 41 i 44. Jest to dobra baza wyjściowa do pozyskania młodych i ciekawych graczy, lub ewentualnie, dalszego handlowania choćby samymi wyborami. Kontrakt Crabbe’a wygasa po tym sezonie. Nim też będzie można handlować w trakcie rozgrywek.

Dobry ruch dla obu drużyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.