Neverending Story czyli kontuzji w Lakers ciąg dalszy

http://blog.lakers.com/lakers/wp-content/uploads/2012/10/injuryupdate.jpg

Chyba nie pamiętam sezonu, w którym aż tylu zawodników jednej drużyny doznawało w jego trakcie tylu różnych kontuzji.
Lakers, w przedsezonowych analizach mieli wygrać koło 55-60 meczów i być w ścisłym gronie ekip walczących o tytuł. Jak był później, każdy wie…
   

Steve Blake
został wyłączony z gry na czas nieokreślony, po tym jak w IV kwarcie środowego meczu ze Spurs doznał kontuzji naciągnięcia mięśnia dwugłowego uda prawej nogi. Prześwietlenie potwierdziło rodzaj i skalę urazu.

Występ Steve’a Nasha w piątkowym meczu nr 3 w Staple Center stoi pod dużym znakiem zapytania. Kanadyjczyk zagrał w obu dotychczasowych meczach serii z San Antonio ale cały czas jego problemy ze zdrowiem są duże. Nash stracił ostatnich osiem meczów sezonu regularnego. Cały czas przyjmuje zastrzyki z kortyzonu w obolałe prawe biodro a także w okolice pleców.
Nash dodatkowo lekko naciągnął sobie mięsień dwugłowy uda ale jak sam mówi, jeśli nie zagra w meczu nr 3, to ten uraz na pewno nie będzie tego przyczyną.
Jodie Meeks skręcił lewą kostkę w meczu otwarcia serii. Stracił przez to mecz nr 2 a jego występ w piątkowym starciu jest wątpliwy.
Lakers (7) przegrywają ze Spurs (2) 2:0. Mecz nr 3 dziś w nocy w Los Angeles.

http://blog.lakers.com/lakers/wp-content/uploads/2013/03/130228_kobenash.jpg

Na przestrzeni całego sezonu wyglądało to tak:

32 mecze z powodu złamania kości strzałkowej lewej nogi a później urazu prawego biodra stracił pozyskany latem Steve Nash.

33 opuścił Pau Gasol. Najpierw z powodu zapalenia ścięgien w obu kolanach a ostatnio ze względu na zapalenie rozcięgna podeszwowego w prawej stopie.

Rezerwowy rozgrywający Steve Blake stracił 37 meczów z powodu poważnego urazu mięśni brzucha.

Wracający do zdrowia po operacji kręgosłupa Dwight Howard stracił 6 meczów, ze względu na kontuzję prawego barku.  Również 6 meczów w końcówce rundy zasadniczej stracił Ron Artest po operacji lewego kolana.

Kobe, jak wiadomo zerwał sobie Achillesa w lewej nodze.

Jordan Hill zagrał tylko w 29 meczach. Pod koniec stycznia przeszedł operację lewego biodra. Skrzydłowy Lakers zagrał 6 minut w drugim meczu serii. Wrócił do gry na wiele tygodni przed wstępną datą powrotu ale po pierwsze nawet w 100% formie jego obecność nie byłaby decydująca o czymkolwiek a po drugie jest bardzo daleki od meczowej kondycji. Jego powrót do gry jest raczej symboliczny.

Lakersi ze względu na kontuzje swoich graczy stracili w tym sezonie łącznie 171 meczów. Zmusiło ich do wystawienia w czasie sezonu aż 81 różnych pierwszych piątek. Dla porównania Spurs stracili 86 meczów i wystawili 50 różnych piątek. Clippers też stracili 86 meczów, wystawili 17 pierwszych piątek. Thunder z kolei stracili tylko 12 meczów ze względu na kontuzje i w związku z tym wystawić musieli tylko 7 różnych piątek.

http://cdn1.sbnation.com/uploads/chorus_image/image/6292957/20130106_lbm_al6_345.0_standard_352.0.jpg
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.