Nie ma CBA, ale jest…CBA

Póki co o umowie zbiorowej (Collective Bargaining Agreement) Unii Graczy z ligą i właścicielami klubów mówić możemy niestety tylko w czasie niedokonanym. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi prawda lubi co się ma. A skoro na bezrybiu i rak może rybą być to może warto będzie w najbliższej przyszłości swoje koszykarskie zainteresowanie skierować z dalekiego zachodu na wschód… daleki wschód. Chinese Basketball Association rusza już za dwa dni. Oto mały przegląd drużyn, w których składach odnajdziemy sporo znajomych twarzy.

1.   Guangdong Southern Tigers

Obrońcy mistrzowskiego tytułu z poprzedniego sezonu.

Znajome twarze: Aaron Brooks (Phoenix Suns, Houston Rockets), James Singleton (L.A.Clippers, Dallas Mavericks, Washington Wizards), Yi Jianlian (Milwaukee Bucks, New Jersey Nets, Washingot Wizards), Fred Jones (król dunków NBA z 2004 roku m.in Pacers, Knicks).

W kręgu zainteresowań: m.in. Rodney Stuckey (Pistons), Delonte West (Celtics).

* W tamtym sezonie: Marcus Haislip ( Bucks, Pacers, Spurs), Lester Hudson (odszedł do Qingdao Eagles).


2. Xinjiang Flying Tigers

Najbogatszy klub w lidze z wielkimi aspiracjami w tym sezonie. Ubiegłe rozgrywki zakończyli z imponującym bilansem 31:1 ale mistrzostwa nie zdobyli.

Znajome twarze: Quincy Douby (Rraptors – raczej nie zagra w tym sezonie. Tydzień temu złamał lewy nadgarstek. Klub szuka kogoś na jego miejsce), Kenyon Martin (Nuggets), Mengke Bateer (Denver, San Antonio, Toronto).

W kręgu zainteresowań: m.in. Jamal Crawford, Carlos Arroyo.

W tamtym sezonie: James Singleton (odszedł do Guangdong Southern Tigers).

3. Beijing Ducks

Po pięciu słabych sezonach Kaczory zameldowały się w ubiegły sezonie w play-offach ale zostali zmieceni przez Flying Tigers. W tym sezonie, wzmocnieni chcą iść krok dalej.

Znajome twarze: Randolph Morris (Knicks, Hawks), rok temu notował średnio 29.9 punktu i 12.2 zbiórki. Klub zakontraktował Stephona Marbury’ego, który obiecuje wiele zwycięstw w tym sezonie. Steve Francis (był w składzie w tamtym sezonie ale zagrał tylko w 3 meczach).


4. Zhejiang Golden Bulls

J.R. Smith (Nuggets) (jeśli będzie chciał) stanie się wielką gwiazdą tej ligi. Koledzy z drużyny są zachwyceni jego atletyzmem i łatwością w zdobywaniu punktów. Niektórzy twierdzą, że nie będzie dla nich zaskoczeniem kiedy R.J. rzuci np. 70 punktów. Fizycznie przewyższa tę ligę o kilka klas. Na play-offy powinno wystarczyć ale jeśli Złote Byki marzą o czymś więcej Josh Boone (Nets) będzie musiał też wziąć się do pracy.


5. Liaoning Dinosaurs

Mają w składzie dwóch obrońców, etatowych reprezentantów Chin w osobach Zhang Qingpenga i Yang Minga i młody talent Guo Ailun, który już niebawem ma rozdawać karty w reprezentacji.

Znajom twarze: Rodney Carney (76ers), Josh Powell (Lakers, Hawks).


6. Zhejiang Lions

Znajome twarze: Wilson Chandler (Knicks), Dwyane Jones (Suns). Na coachingu Jim Cleamons (m.in. asystent Phila Jacksona w Chicago i L.A.) Poza tym Wang Bo (były reprezentant Państwa Środka).

W kręgu zainteresowań: DeAndre Jordan (Clippers), podobno odrzucił ofertę klubu w ubiegłym miesiącu ale jeśli sezon w NBA się nie odbędzie zapewne jeszcze nieraz odbierze telefon z Chin.

W tamtym sezonie: Javaris Crittenton (Wizards, Grizzlies, Lakers), Rafer Alston (m.in. Heat, Rockets), 


7. Jiangsu Dragons

Latem odszedł Tang Zhengdong (do Xinjiang) trzykrotny MVP. Pozostał Hu Xuefeng, jeden z najlepszych rozgrywających CBA oraz  Yi Li, pierwszy rezerwowy kadry Chin.

Znajome twarze: Luther Head (m.in. Rockets, Kings, Pacers), ( Dan Gadzuric (m.in Bucks), Mardy Collins (Clippers, Knicks) – to jego ostry faul na R.J. Smith’ie zaczął niezłą bijatykę między graczami Knicks i Nuggets w grudniu 2006 roku. W tym sezonie będzie okazja wyrównać rachunki na chińskich parkietach.

W tamtym sezonie: Jerom Moiso (m.in Celtics), Ricky Davis (m.in. Cavs), Antoine Wright (m.in. Nets, Mavs)

8. Jilin Northeast Tigers

Cartier Martin (Bobcats, Wizards), Osama Daghles i  reprezentant Chin Yu Shulong mają tworzyć jeden z najlepszych back-courtów w lidze. Coach Wang Han bardzo komplementuje Martina mówiąc, że jest bardzo niedoceniany i może być pozytywnym zaskoczeniem tego sezonu w CBA.


9. Dongguan Leopards

Znajome twarze: Shavlik Randolph (m.in. 76ers, Blazers)

W tamtym sezonie: Jackson Vroman (Suns, Hornets)


10. Bayi Rockets

Znajome twarze: brak.


11. Shanxi Brave Dragons 

Znajome twarze: Marcus Williams (Nets, Warriors).

12. Fujian Sturgeons

Znajome twarze: Brak.

13. Shandong Golden Lions

American players: Alan Anderson (Bobcats), Othello Hunter (Hawks).

W tamtym sezonie: Rodney White (Nuggets, Pistons).

14. Guangdong Foshan Dralions

Znajome twarze: Gerald Green (tak, to ON) (m.in Celtics, Wolves). 

W tamtym sezonie: Stephon Marbury (odszedł do Beijing Ducks).


15. Qingdao Eagles

Znajome twarze: Lester Hudson (Wizards, Grizzlies, Celtics). 


16. Shanghai Sharks

Znajome twarze: Mike Harris (Wizards, Rockets).

W tamtym sezonie: John Lucas (Bulls, Rockets),

17. Tianjin Gold Lions

Znajome twarze: David Harrison (Indiana Pacers),  Donnell Harvey (m.in. Nets, Nuggets, Magic).

* Zawodnicy z pozycji "w tamtym sezonie" – Nie mam jeszcze pełnej informacji, którzy na 100% odeszli a którzy zostali w składzie dlatego najbezpieczniej było zaklasyfikować ich właśnie tak. 

1but.pl -> Aż 270 modeli butów do kosza -> Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.