Nikola Mirotic oddany do Pelicans

New Orleans Pelicans i Chicago Bulls dogadali się w sprawie wymiany, na mocy której Nikola Mirotic przeniesie się do Nowego Orleanu. W przeciwnym kierunku powędrują Omer Asik, Tony Allen, Jameer Nelson oraz wybór w I rundzie tegorocznego draftu. Pelikany otrzymają również wybór w II rundzie tegorocznego draftu oraz będą mieć prawo wymienić się z Bulls wyborami w II rundzie draftu w roku 2021. Według źródeł, wybór który Bulls otrzymają, jest „minimalnie” chroniony, co w praktyce może oznaczać, że ochrona dotyczy jedynie bardzo wysokich numerów.

Bulls zwolnią Allena i Nelsona. Deal ten był negocjowany od jakiegoś czasu. Wstępnie, klub z Nowego Orleanu, nie chciał zagwarantować Miroticowi $12.5 mln na nadchodzący sezon (opcja klubu). Żeby jednak wymiana mogła dojść do skutku, klub z Luizjany musiał zmienić zdanie. Klub z Chicago zwolnił także Quincy Pondextera.

Bulls wzięli na siebie kontrakt Asika ($10 mln w tym sezonie, $11.2 mln w kolejnym oraz tylko $3 mln gwarantowane w rozgrywkach 2019-20).

26-letni Mirotic związał się z Bulls minionego lata dwuletnim kontraktem wartym $25 mln. Drugi rok umowy był opcją klubu, co przy negocjacjach transferowych było punktem niezgody. Czarnogórzec z hiszpańskim paszportem, miał prawo zawetować każdą potencjalną wymianę, gdyby jego potencjalny, nowy pracodawca nie chciał zgodzić się podjąć tej opcji. 

Średnie Mirotica z tego sezonu to 16.8 punktu, 6.4 zbiórki oraz 1.6 asysty. Jego skuteczności z gry (47.4%), zza łuku (43%) oraz linii (82.3%) są najlepsze w jego czteroletniej karierze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.