Nowe, lżejsze stroje graczy NBA

Wraz ze zbliżającym się sezonem Adidas dostarczający stroje graczom NBA wprowadza małą rewolucję. Nowe, meczowe uniformy są podobno o 30% lżejsze i schną dwa razy szybciej od poprzednich. Być może nie wpłynie to na skoczność i szybkość zawodników (choć ludzie z Adidasa przekonują, że tak właśnie będzie) ale z pewnością pozwoli im zachować świeżość i komfort noszenia na dłużej. 
Nowa technologia zagości także w WNBA oraz na uczelniach związanych umową odzieżową z Adidasem (m.in. Louisville, Kansas, Notre Dame, Michigan i UCLA).
Nowy system ma powodować, że koszulka będzie "pracować" razem z ruszającym się zawodnikiem, nie krępować jego ruchów a specjalna siatkowa tkanina ma odprowadzać pot w mniej niż 3 sekundy.
Do tej pory większość zawodników NBA musiała przebierać się w przerwach meczu, ze względu na przemoknięte potem stroje. Nowy system ma temu zapobiegać i dać graczom więcej komfortu.

Żeby nie powtórzyć błędu Spaldinga, który 4 lata temu wprowadził nową piłkę meczową a po protestach samych graczy musiał wycofać się z pomysłu i wrócić do tradycyjnych piłek, Adidas testował nowy sprzęt na ponad 200 zawodnikach D-League. Ostateczną próbę nowe stroje przeszły podczas tegorocznego Meczu Gwiazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.