Pistons zwolnili Josha Smitha!

Klub Detroit Pistons zdecydował się zwolnić swojego skrzydłowego Josha Smitha! To bardzo zaskakująca wiadomość bo mimo, że Pistons grają fatalnie w tym sezonie (5:23), mimo że sam Smith jest cieniem zawodnika, którym był jeszcze dwa lata temu w Atlancie, to nadal, mimo wszystko, przedstawia jakąś rynkową wartość.

Klub z Detroit rozmawiał z kilkoma drużynami o potencjalnym transferze. Do tej pory nie było słychać o konkretach ale przecież do trade deadline jest wiele tygodni. Wygląda więc na to, że Stan Van Gundy był mocno zdeterminowany by pozbyć się Smitha. Ruch ten nie oznacza bowiem zwolnienia z obowiązku wypłacania pieniędzy w ramach kontraktu.

Latem 2013 roku, Smith jako wolny agent, podpisał z Pistons 4-letni kontrakt za $56mln. Umowa ważna jest do końca sezonu 2016-17. Do wypłaty zostało jeszcze $26mln. Pistons są gotowi na użycie tzw. "stretch provision". Jeśli w przeciągu najbliższych 48 godzin po Smitha zgłosi się jakiś klub (z wolnymi pieniędzmi w salary) wtedy to tenże klub przejmie jego kontrakt. Jeśli po tym czasie Smith nadal będzie wolnym agentem, wtedy będzie mógł związać się z kim chce i za ile chce. Wartość nowego kontraktu zostanie odjęta od pozostałej powinności Pistons względem zawodnika a reszta rozciągnięta w czasie według systemu – długość pozostałego kontraktu x2+1.
Zatem jeśli Smithowi zostały jeszcze dwa lata w kontrakcie (nie licząc już tych rozgrywek), to Pistons będą spłacać go przez następnych pięć lat a pieniądze te będą liczyć się do ich salary.

Van Gundy menadżer miał latem kilka ofert za byłego gracza Atlanty ale postanowił dać sobie samemu szansę jako trenerowi na optymalne ustawienie składu. SVG wierzył, że jest w stanie wykorzystać potencjał trójki Drummond, Smith, Monroe.
Powiedzieć nie wyszło, to nic nie powiedzieć.
 
Van Gundy w krótkim oświadczeniu napisał, że klub zmienia priorytety na ten sezon. Pistons od teraz chcą agresywnie zacząć wykorzystywać młodych zawodników a Smithowi życzą wszystkiego dobrego w nowym klubie.

Josh Smith grał w tym sezonie na poziomie 13.1 punktu, 7.2 zbiórki, 4.7 asysty, 1.7 bloku oraz 1.3 przechwytu. Trafiał z gry tylko 39% swoich rzutów i niecałe 47% (!) z rzutów wolnych.

http://www.nbaserbia.com/userfiles/images/covers/Potpisane/Dzos-Smit-Detroit-cbssports-com.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.