Porcja świeżych wieści z NBA

Daniel „Boobie” Gibson, obrońca Cleveland Cavaliers przeszedł wczoraj w rodzinnym Houston operację lewej kostki. Lekarze zapewniają, że zawodnik będzie w pełni sił przed wrześniowym obozem treningowym.

* Środkowy Houston Rockets i reprezentacji Chin Yao Ming postanowił pomóc swoim rodakom po trzęsieniu ziemi, które dotknęło Państwo Środka kilka tygodni temu. Yao założył fundację „Yao Ming Foundation” , która ma pomagać w odbudowywaniu szkół zniszczonych w wyniku kataklizmu. Z własnej kieszeni wyłożył na fundację 2 mln. $. Nowe szkoły mają być budowane w taki sposób aby być maksymalnie odporne na ewentualne przyszłe trzęsienia.

* Dwyane Wade, obrońca Miami Heat ciężko pracuje w rodzinnym Chicago by odzyskać dawną formę i w pełni przygotować się do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Od tygodnia trenuje już niemal na 100% „pięciu na pięciu” a w najbliżej przyszłości chce zintensyfikować trening. D-Wade zaprosił bowiem do wspólnych treningów Chrisa Paula i Carmelo Anthonego. Cała trójka najprawdopodobniej wystąpi na Olimpiadzie.

* Allan Houston była gwiazda New York Knicks bardzo chce wrócić do NBA w najbliższym sezonie. Trudno wyrokować czy pod wodzą nowego trenera Knicks Mike’a D’Antoniego trzydziestosiedmioletni Houston ma większe szanse na angaż niż przed rokiem gry szkoleniowcem nowojorczyków był Isiah Thomas, któremu pomysł na comeback Houstona nie za bardzo się podobał.

* Gilbert Arenas postanowił przetestować rynek wolnych zawodników w te wakacje. Obrońca Wizards zrezygnował z ostatniego roku swojego kontraktu, który opiewał na 12,8 mln. $. Prezydent klubu z Washingtonu Ernie Grunfeld zapewnił, że chce zatrzymać zarówno Arenasa jak i Antawna Jamisona. Agent Zero oczekuje sześcioletniego kontraktu o wartości ok. 120 mln. $ z tym, że jak sam twierdzi jest w stanie obniżyć swoje wymagania jeśli ma to pomóc zatrzymać Jamisona lub w inny sposób wzmocnić zespół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.