Powiększona porcja newsów z wuwuzelą w tle

Z cyklu ludzie listy piszą…
Zydrunas Ilgauskas wykupił stronicowe ogłoszenie w gazecie "Cleveland Plain Dealer". Big Z dziękuje w nim za 14 spędzonych w Ohio, prosi kibiców o zrozumienie jego decyzji. Jak sam pisze pod koniec swojej kariery chciał dać sobie realną szansę na grę o tytuł.
 
Dwa dni później LeBron James wykupił ogłoszenie w gazecie "Akron Beacon Journal", w którym dziękuje mieszkańcom rodzinnego miasta za wspracie. Słowem nie wspomina o Cleveland i fanach Cavs.

Parę tygodni temu w podobnej formie z fanami i miastem Phoenix pożegnał się Amar’e Studemire.

* Jeśli jesteśmy przy Amar’e to warto wspomnieć, że STAT wybrał się do Izraela… szukać swoich żydowskich korzeni. Podobno jego matka ma w swoich żyłach domieszkę tejże krwi co wystarcza mu za pretekst to rozpoczęcia poszukiwań i zgłębiania wiedzy o Judaizmie, Izraelu i języku hebrajskim. Z racji gry w Nowym Jorku będzie miał ku temu mnóstwo okazji. Temat wykracza znacznie poza ramy tego miejsca więc nie będą go poruszął ale zainteresowanych zgłębianiem wiedzy jak Amar’e odsyłam na początek tu.

* Tyreke Evans jest szybki i to nie tylko na parkiecie. Dwa dni temu California Highway Patrol aresztował 20-latka za brawurową jazdę autostradami Kalifornii swoim purpurowym Mercedesem. Podobno licznik Tyreke’a E. wskazywał momentami 130 mil (w obszarze do 80) czyli ok 210 km/h. Za swój czyn Debiutant Roku i przyszłość Sacramento Kings straci prawo jazdy na 30 dni, weźmie udział w przymusowym kursie dla młodych kierowców oraz odsłuży 80 godzin w ramach prac społecznych.

Podobno tłumaczył się czymś w stylu:

* 34-letni weteran Jason Williams zostaje w Orlando. Będzie wspierał na pozycji nr 1 Jameera Nelsona i pozyskanego parę tygodni temu Chrisa Duhona.

* Mike D’Antoni nie poleci z Team USA na Mistrzostw Świata do Turcji. Powodem są problemy z plecami. Jego miejsce zajmie coach Raptors Jay Triano. D’Antoni, specjalista od ofensywy weźmie jednak udział w przyszłotygodniowym zgrupowaniu kadry w Nowym Jorku.

* Argentyńczyk Andres Nocioni, sprzedany z Sacramento do Filadelfii prawdopodobnie nie zagra w Mistrzostwach Świata. Powodem jest skręcenie lewej kostki (:/). Wstępne wyniki badań sugerują, że do powrotu do zdrowia Noc będzie potrzebował ok. 20 dni.

* Shannon Brown waha się między pozostaniem w L.A. a przyjęciem oferty Knicks lub Cavs. W obu miejscach mógłby liczyć na większą rolę, więcej minut i więcej pieniędzy ale tylko Lakers pozwolą mu realnie marzyć o kolejnym tytule.

* Jeśli drażniły Cię wuwuzele podczas Piłkarskich Mistrzostw Świata w RPA to FIBA ma dla Ciebie dobrą wiadomość. Jako pierwsza międzynarodowa organizacja sportowa wprowadza ona zakaz używania tych specyficznych instrumentów podczas meczów koszykówki. Przepis wchodzi w życie natychmiast zatem kibice wybierający się na MŚ w Turcji mogą być spokojni o swoje uszy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.