Rajon Rondo – fizyczny wybryk natury

Rajon Rondo ma 185cm wzrostu (w butach) i waży 78 kg. Warunki co najwyżej średnie jeśli chodzi o standardy NBA. Co zatem sprawia, że R.R. jest jednym z najlepszych rozgrywających NBA i królem przechwytów z ubiegłego sezonu? Szybkość, talent i… ręce. Wielkie dłonie i długie ręce.
Według standardów Leonarda da Vinci przeciętną postać ludzką z szeroko rozłożonymi rękami powinno dać się wpisać w kwadrat czyli mówiąc najprościej rozpiętość = wzrost (mniej więcej).
W przypadku Rondo do wpisania jego postaci potrzebny będzie nie kwadrat a prostokąt… taki szerszy prostokąt. Rozpiętość rąk Rajona wynosi prawie 210cm! Jakby tego było mało jego dłoń ma 24cm długości i 25,5 szerokości! Tak dużych dłoni nie ma nawet, będący prawie 20cm wyższy LeBron James. Gdyby znów odwołać się do standardów da Vinciego, to okazałoby się że tak duże dłonie pasują do człowieka o wzroście… ponad 230cm!
W związku z tym, że wzrost Rondo jest w miarę powszechny proponuję zrobić test i dokonać pomiarów dłoni i rozpiętości rąk… szok, prawda!?

 Buty do koszykówki – największy wybór na www.1but.pl – Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.