Rockets zwolnili Kevina McHale

Kevin McHale został zwolniony z funkcji głównego trenera Houston Rockets. Jego obowiązki przejmie J.B. Bickerstaff.
Drużyna z Teksasu przegrała aż 7 z pierwszych 11 meczów tego sezonu. Jest to wynik dużo poniżej oczekiwań, które wiązano z tym utalentowanym składem. Bukmacherzy zakładali, że James Harden i koledzy będą w stanie wygrać nawet 55 meczów w sezonie regularnym. W teorii, z tym składem, jest to nadal możliwe… ale nie z taką grą.
 
Rockets są w tym momencie na samym dnie ligi w większości statystyk zarówno w obronie jak i ataku.
McHale był lubiany przez zawodników ale zdaje się, że "przegrał szatnię" czyli stracił szacunek swoich zawodników. Przynajmniej tak to wyglądało oglądając mecze Rakiet. Są porażki i porażki. Nawet i po tych wysokich można czasem chodzić z podniesionym czołem. Nie tutaj. W grze Teksańczyków w wielu starciach nie było widać nawet śladu zaangażowania i walki. Drużyny, które nie wejdą do play-offs (Nuggets, Nets) lub takie, które będę mocno walczyć o awans (Mavs, Celtics) niszczyły Rockets jak jakąś przypadkową grupę juniorów. Wejście pod broniony kosz Houston nie stanowiło większego problemu dla ataku ich rywali.
 
Drużyna zaczęła sezon od trzech porażek w trzech meczach. -20 z Nuggets, -20 z Warriors, – 20 z Heat (mimo, że prowadzili 21 punktami w III kwarcie). Jeśli cztery kolejne wygrane nieco zamazały rzeczywisty stan rzeczy, to następne cztery przegrane były alarmem ostrzegawczym otwierającym oczy zarządowi klubu.  
W tej sytuacji zmiany były bardzo potrzebne. Daryl Morey przyznał, że drużyna przestała pozytywnie reagować na swojego trenera. Menadżer klubu uznał, że na trudnym Zachodzie trzeba działać szybko. 

McHale był w swoim piątym sezonie w Houston. Był to także jego pierwszy sezon po podpisaniu trzyletniego przedłużenia kontraktu ($12mln, w grudniu tamtego roku). Trzy razy udało mu się doprowadzić drużynę do play-offs. Jego bilans ogólny w Houston to 193:130.

http://cdn2-b.examiner.com/sites/default/files/styles/image_content_width/hash/34/b5/1353874247_8167_kevine%20mchale.jpg?itok=Xg3tzo8J

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.